Spotify Top 100

W 2020 roku pandemia pokrzyżowała plany większości festiwali, przez co wszelkie wydarzenia muzyczne zostały odwołane. Do tego grona również należy albańskie UNUM Festival. Jednak organizatorzy robią wszystko, by impreza odbyła się w 2021 roku. Rękę przyłożyć ma do tego również rząd w Tiranie.

Jak to możliwe?

Pod koniec 2020 roku w poście opublikowanym na Facebooku festiwalu mogliśmy przeczytać, że organizatorzy współpracują z lokalnym Ministerstwem Turystyki i Środowiska oraz Ministerstwem Zdrowia. Rezultatem wspólnych działań powyższych podmiotów jest zatwierdzenie możliwości testowania na COVID-19 potencjalnych uczestników wydarzenia. Albania jest pierwszym krajem na świecie, która wprowadziła ten pomysł w życie.

To wydarzenie na 100% odbędzie się w sposób odpowiedzialny i według zasad bezpieczeństwa stosowanych w czasie epidemii COVID, mając pełne poparcie władz, niezależnie od ograniczeń narzucanych w innych krajach.

Nawet jeśli wydarzenie stanie się imprezą jedynie dla lokalnej społeczności lub dla tych, co mogą podróżować, to ono się odbędzie. Udało się to nam osiągnąć dzięki Swallow Events, który jest naszym partnerem i zapewnia swoje usługi testowania. Każdy, kto wejdzie na teren festiwalu będzie przetestowany i wcześniej poinformowany o tym, że nie jest nosicielem koronawirusa. Podejmujemy wszelkie środki wymagane by zapewnić bezpieczeństwo wymagane w tych czasach i nie będzie od tego odstępstw.

Fragment oświadczenia wydanego przez UNUM Festival

Lineup imprezy

Sam festiwal planował się odbyć w 2020 roku, jednak został przeniesiony na następny rok. Wydarzenie ma mieć miejsce na plaży Rana e Hehun mieszczącej się na Riwierze Albańskiej w dniach 3-7 czerwca 2021 roku. Dawce dobrej muzyki prócz morskich klimatów towarzyszyć również będą malownicze krajobrazy albańskich Alp. W lineupie pięciodniowej imprezy znajdziemy takie aliasy jak Ricardo Villalobos czy Seth Troxler. Jednak na muzyce techno skład artystów się nie kończy. Lineup będzie zdecydowanie szerszy i bardzo różnorodny, a jego szczegóły zostaną ogłoszone już wkrótce.

Prócz DJ setów na terenie festiwalu, będziemy mieli szansę usłyszeć lokalnych wykonawców oraz skorzystać z takich atrakcji jak body painting, yoga czy strefy gier, chilloutu, tatuażu. Impreza będzie częścią Culture Week, czyli tygodnia, w którym twórcy będą gromadzić się w mieście Shengjin. W tym czasie będzie można brać udział w panelach dyskusyjnych, projekcjach filmowych oraz oglądać prace i występy wielu artystów różnych dziedzin sztuki.

Spotify Top 100