Taco Hemingway i OIO na jednym kawałku! Nadchodzi album wytwórni 2020

Na streamingach pojawił się singiel “club2020”, a wraz z nim zapowiedź pierwszej wspólnej płyty wytwórni 2020. Premiera już niedługo!

silesia beats

W październiku w gdańskim klubie B90 odbyło się specjalne wydarzenie nazwane “club2020: Początek”. Osoby, które pojawiły się na miejscu, mogły zobaczyć w akcji praktycznie cały team wytwórni 2020, założonej między innymi przez Taco Hemingwaya i duet PRO8L3M. Oprócz nich, na scenie pojawili się między innymi Otsochodzi, Oki czy Dwa Sławy. Nie zabrakło także gości spoza wytwórni – a byli to Kukon, Young Igi i Young Leosia. Cały performance wywołał wiele plotek na temat wspólnej płyty osób należących do labelu. Szczególnie, że przedpremierowo można było usłyszeć kilka nowych tracków, które szybko rozprzestrzeniły się po social mediach.

A jednak… album

Pogłoski krążące przez ostatnie dwa miesiące okazały się faktem. Dokładnie w czwartek na streamingi wleciał nowy numer, zatytułowany “club2020”. Oprócz tego uruchomiono preorder labelowego albumu, który został podzielony na dwa dropy. Pierwszy miał miejsce 8 grudnia i był mocno ograniczony (2020 sztuk). Osobom, którym udało się kupić krążek tego dnia, dostaną album w zmienionej okładce. Natomiast drugi drop ze zwyczajną okładką będzie 19 stycznia. Oficjalna premiera albumu odbędzie się 10 marca, a wysyłka zamówień zacznie się 8 marca.

silesia beats

W singlu “club2020” możemy usłyszeć OIO, Catchup’a i Taco Hemingwaya. Szczególnie dla tego ostatniego zapowiedziany projekt będzie czymś zupełnie nowym. Po utworach, które mieliśmy okazję usłyszeć podczas trójmiejskiej imprezy możemy wnioskować, że Taco będzie próbował pokazać się w nowym dla niego stylu.

Kalendarz na najbliższe miesiące

Dodatkowo na facebookowej grupie poświęconej wytwórni 2020 został udostępniony kalendarz, z którego dowiadujemy się sporo ciekawych rzeczy. Z rozpiski wynika, że oprócz singli promujących płytę, dostaniemy również vlogi. Jest to całkiem popularny zabieg na polskiej scenie, z którego z sukcesami korzystały już inne wytwórnie. Pierwszy z nich ma pojawić się 16 stycznia.

ultra

Ponadto otrzymaliśmy informację, kto na pewno pojawi się na zapowiedzianym albumie i w jakim zestawieniu. Są to kolejno:
Taco Hemingway X Schafter X Otsochodzi,
Dwa Sławy X Margaret X Pers,
Hałastra X Young Leosia X Otsochodzi X Mielzky,
Dziarma X Young Leosia X Margaret.

Przedsmak kolejnego utworu

Co do nowości, to jeśli zastanawialiście się, jak brzmi Taco, Young Leosia, Otsochodzi, Oki i Dwa Sławy na jednym utworze to śpieszymy z odpowiedzią. Podczas trójmiejskiej imprezy takie połączenie mogliśmy usłyszeć! Piosenka ‘roboczo’ otrzymała tytuł “Malibu Barbie” i możecie ją przesłuchać poniżej. Jest dużo prawdopodobieństwo, że utwór znajdzie się w dopiero co zapowiedzianej płycie.

Źródło: Instagram @Przekosa

kalendarz

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?