Skąd wziął się Taco Hemingway? Parę słów o jego początkach [PO SWOJEMU]

Mało kto w polskiej rapgrze zrobił taki wjazd, jak Taco Hemingway. O jego drodze do mainstreamu opowiadamy pokrótce w serii “Po swojemu”.

sunrise

Urodził się w Egipcie. Swój pseudonim wymyślił podczas gry w FIFĘ, a zanim zaczął wydawać muzykę, stworzył viralowe video o Hitlerze poszukującym elektro.

Teraz stanowi czołówkę polskich raperów i nagina cierpliwość fanów, czekających na nową płytę. O kim mowa? O Taco Hemingway‘u, który otwiera naszą serię “Po swojemu“, powstającą we współpracy z emuze.me – platformą ułatwiającą dystrybucję i promocję własnej muzyki.

kalendarz

Początki nie były łatwe

Filip Szcześniak swoją karierę muzyczną zaczął w 2011 roku, rapując po angielsku jako Foodvillain. Te utwory nie przyniosły mu jednak dużej popularności – podobnie jak “Young Hems” – pierwsza EPka jako Taco Hemingway. Ukazała się ona w 2013 roku i także była po angielsku.

kalendarz

Mama pytała mnie: A co, jeśli to nie będzie popularne? Odpowiadałem, że będzie. Tymczasem okazało się, że poświęciłem wakacje na projekt, z którego nic nie wynikło.

Taco Hemingway na łamach “To nie jest hip-hop: Rozmowy II”

Uznanie sceny przyszło rok później – po wydaniu kultowego już “Trójkątu warszawskiego”. Zapewne to ten koncept album zachęcił bookerów Open’era do zabookowania na edycję 2015 24-letniego wówczas rapera, który zapewne nie wiedział jeszcze, jaka przygoda go czeka. W międzyczasie ukazała się jeszcze “Umowa o dzieło”.

Obie EPki raper wrzucił na swoją stronę internetową – można było je sobie ściągnąć legalnie i za darmo. Wtedy jeszcze Spotify nie był tak popularny jak jest teraz – ludzie woleli mieć utwory na swoim dysku.

sunrise

Kluczowy koncert

Wróćmy do jego występu na Open’erze. Taco mógł spodziewać się dużej frekwencji – wszak to Open’er, tam zawsze są tłumy – ale grając na pobocznej scenie skradł tamtego dnia show i nie boimy się użycia tych słów. Pełny koncert ukazał się później w internecie i także przyłożył wirtualną rękę do dalszego boomu na rapera.

“Umowa o dzieło” i “Trójkąt warszawski” przyniosły zainteresowanie branży. W dalszej części 2015 roku Taco dołączył do Asfalt Records. Jednakże pierwotnie te dwie EPki, które dały mu rozgłos, ukazały się jego własnymi siłami. Czyli tak, jak można to zrobić w emuze.me. Sam wydajesz, sam decydujesz o tym, jak promować swoją muzykę. W skrócie – sam sobie jesteś sterem, żeglarzem i okrętem Szczegóły znajdziesz na stronie emuze.me.

Kolejny epizod “Po swojemu” już wkrótce. Powyższy materiał w formie video możesz obejrzeć na platformie TikTok.

kalendarz

kalendarz

@shiningbeats Wraz z @emuze.me otwieramy serię #POSWOJEMU, w której omówimy gwiazdy muzyki i ich samodzielną drogę do rozgłosu i sławy. W pierwszym odcinku – Taco Hemingway. Kolejne – już wkrótce! #poswojemu #ciekawostki #tacohemingway #rap #hiphop #polskamuzyka #polskirap ♬ dźwięk oryginalny – Shining Beats

materiał zawiera lokowanie platformy emuze.me

foto: Artur Rawicz

sunrise

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?