Target One Festival daje przykład innym polskim festiwalom. A chodzi o… wodę

Darmowa bądź tania woda na polskich festiwalach nie jest częstym widokiem. Jednym z prekursorów zmiany może być Target One Festival.

kalendarz

Gdyby zapytać uczestników polskich festiwali – czy to mniejszych, czy to większych – o rzeczy do poprawy, to bardzo często usłyszelibyśmy o cenach jedzenia i (przede wszystkim) napojów. Ci, którzy planują bawić się podczas muzycznych wydarzeń, praktycznie zawsze muszą być dobrze przygotowani pod względem finansów. Tyczy się to nawet wody, która w wielu miejscach w dalszym ciągu jest płatna. Czasami nawet – i tu podajemy przykład ubiegłorocznego eventu EXHALE w Warszawie – potrafi być bardzo droga. Przykładów wydarzeń, na których podstawowy do życia napój jest dostępny za darmo, a przynajmniej w rozsądnej cenie, nie ma zbyt wiele. A jeśli spojrzymy tylko na kategorię muzyki elektronicznej, to temat ten wygląda jeszcze bardziej blado. Są jednak nieliczne wyjątki – a jednym z nich w tym roku stanie się Target One Festival.

Duże udogodnienie

Impreza ta dotychczas odbywała się w Krotoszynie, ale od tegorocznej odsłony będzie mieć miejsce na Polach Marsowych we Wrocławiu. Na czele lineup’u wydarzenia, które odbędzie się 8 czerwca, są Vini Vici i Ben Nicky. Oprócz nich, na dwóch scenach zagrają między innymi RAM, Christina Novelli, Matt Bukovski, Klaudia Gawlas, Sept, Carla Roca oraz Matys. Więcej informacji na temat lineup’u znajdziecie poniżej.

emuze.me

My jednak w tym tekście nie skupiamy się na walorach muzycznych, a na tych czysto praktycznych. A konkretnie na wodzie, która w tym roku będzie na Target One Festival naprawdę szeroko dostępna. Organizatorzy ogłosili bowiem, że każdy uczestnik imprezy na wejściu otrzyma darmową butelkę wody, a cena kolejnych ma nie przekroczyć 5 złotych od sztuki. Jest to związane ze współpracą z marką Rodowita z Roztocza.

Wciąż jednak czekamy na więcej

Nie jest to co prawda stan idealny – czyli darmowa woda dostępna bez limitu – ale z pewnością mamy do czynienia z krokiem w bardzo dobrą stronę. Jest to godne docenienia tym bardziej, że inne festiwale z kategorii “elektronika” raczej nie kwapią się do podobnych pomysłów. Kto wie, być może z czasem się to zmieni, do czego oczywiście promotorów zachęcamy.

ultra

Blety na Target One Festival 2024 są wciąż dostępne – więcej szczegółów znajdziecie pod tym linkiem.

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?