Z̶i̶o̶b̶r̶o̶ Zero zaskoczenia. Tech house dalej najpopularniejszy na Beatport

W ostatnim IMS Business Report czytamy, że tech house kolejny rok utrzymuje swoją dominację na Beatport i ani mu się śni ją stracić.

sunrise

Przyszła pora na ostatni artykuł dotyczący IMS Business Report. Wiemy już, że rap wciąż jest popularniejszy od EDM, choć ten ma podstawy do tego, by to zmienić. Wiemy też, że muzyka elektroniczna odgrywa bardzo dużą rolę w trendach na TikToku. A jak wygląda sytuacja wewnątrz gatunku? Odpowiedź nie powinna nikogo zaskoczyć.

Tech house wciąż górą

Nie jest tajemnicą, że tech house był i nadal jest jednym z najpopularniejszych gatunków w branży, a w ciągu ostatnich kilku lat tej sławy mu tylko przybyło. Na tej fali wznieśli się nowi gracze, tacy jak FISHER. Swoich sił w tym stylu próbują także producenci, którzy mają już ugruntowaną pozycję na rynku, czego przykładem może być chociażby Mau P – nowy alias Mauricea Westa.

kalendarz

Według IMS Business Report tech house okupuje szczyt Beatportu od początku 2021 roku. W latach 2019-2020 nie miał jednak powodów do narzekania, wszak wówczas plasował się na drugiej pozycji. Pierwszego miejsca musiało ustąpić mu techno. Na ostatnim, choć stabilnym miejscu podium znajduje się z kolei house. Największe zamieszanie panuje z kolei poza podium. Tendencję spadkową przejawiają takie gatunki, jak deep house i minimal/deep tech. Z kolei gwałtowne wzrosty notuje dance/electropop, który w ciągu zaledwie dwóch lat wspiął się z miejsca numer 10 na pozycję nr 6.

kalendarz

Burzliwą sytuację w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych gatunków na Beatport przedstawia poniższa grafika. Poniższe pozycje odpowiadają aż za 67% sprzedaży na platformie.

Źródło: IMS Business Report 2023, s. 22

O IMS Report

International Music Summit (IMS) pisze o sobie jako “platformie liderów myśli w zakresie muzyki elektronicznej, kultury, edukacji i technologii, stworzonej w celu inicjowania etycznych zmian i katalizowania zrównoważonego wzrostu w ramach zróżnicowanego globalnego przemysłu muzycznej”. Organizacja co roku publikuje raport, w którym podsumowuje stan branży muzyki elektronicznej. To już ostatni artykuł, w którym przyglądamy się dokumentowi. Bardziej dociekliwych czytelników zachęcamy do zapoznania się z nim na oficjalnej stronie IMS.

sunrise

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?