kontakt

Eventy powoli powracają w kolejnych krajach Europy. Wkrótce poznamy szczegóły dotyczące polskich wydarzeń, ale już teraz ciekawie dzieje się w Rumunii. To tam, na drugi weekend września, planowane są dwa duże elektroniczne wydarzenia – SAGA Festival oraz UNTOLD.

Dziś skupimy się na tym drugim, bowiem właśnie team UNTOLDu w ostatnich dniach mocno się uaktywnił. Poznaliśmy bowiem nową datę festiwalu (9-12 września) zaś w czwartek rusza sprzedaż biletów w ramach specjalnej puli dla osób, które zarejestrują się na stronie internetowej imprezy. Uwagę fanów elektroniki skupiła jednak inna, naprawdę istotna sprawa.

Będzie inaczej?

Jak wiadomo, tegoroczne festiwale będą odbywać się w nieco innej formie niż przed 2019 rokiem. Wejście na teren eventu jest przez coraz większą liczbę krajów uzależnione od zaszczepienia lub posiadania negatywnego wyniku testu covidowego. Wywołuje to zresztą niemałe kontrowersje, o czym (z polskim kontekstem) mogliście już przeczytać na naszych łamach.

Jak się okazuje, podobnie ma być również w przypadku UNTOLD. Przy okazji ogłoszenia daty festiwalu, na niektórych portalach związanych z muzyką elektroniczną pojawiła się także informacja dotycząca zniesienia restrykcji przy wjeździe na teren Rumunii. Część osób, patrząc po nastrojach w komentarzach, wzięła to jako informację o braku restrykcji na samym festiwalu. Tak jednak, niestety, nie jest.

Jednak tylko zaszczepieni

Jak wynika z odpowiedzi na pytanie zadane na facebook’owej stronie festiwalu, na ten moment wstęp będą mieć wyłącznie osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19.

uczestnik: Moglibyście udzielić nam więcej informacji na temat jakichkolwiek środków bezpieczeństwa? Konieczne będzie szczepienie lub negatywny wynik testu PCR? Czy władze rumuńskie dają wam jakieś warunki do organizacji UNTOLD?

UNTOLD: Chcemy zapewnić, że Twoje bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, dlatego wstęp na festiwal będzie odbywał się zgodnie ze wszystkimi przepisami prawa obowiązującymi dla bezpiecznego funkcjonowania festiwalu. Na ten moment udział w tej edycji festiwalu jest dozwolony tylko dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 obiema dawkami szczepionki. Jesteśmy w kontakcie z władzami i pracujemy nad tym, aby móc zaoferować więcej opcji dostępu na festiwalu. Kiedy tylko pojawią się zmiany, będziemy informować.

Sprawa jest płynna

Sytuacja może oczywiście ulec zmianie – można się spodziewać, że do grona uczestników wydarzenia będą mogli dołączyć także ozdrowieńcy i posiadacze negatywnego wyniku testu covidowego. Jednakże o tym, jak ostatecznie będzie ta kwestia wyglądać, dowiemy się wkrótce.

kontakt