Ten numer zmienił ich życie. Disclosure świętuje 10-lecie “Latch”

Nikt nie spodziewał się, że to “Latch” będzie singlem, który wyniesie duet Disclosure do elektronicznego mainstreamu.

kalendarz

Są utwory, które nadały nowego blasku naszemu życiu. Kojarzymy je z wyjątkowymi momentami, festiwalami, zapętlamy je na swoich słuchawkach. Dzięki nim odkrywamy nowych artystów, zagłębiamy się w ich twórczość, bądź stajemy się fanami nowego (dla nas) gatunku muzycznego. Przełomowe produkcje potrafią też zupełnie zmienić bieg karier ich twórców. Tak było chociażby z “Latch“. Stworzony przez Disclosure i Sama Smitha ikoniczny numer przybliżył oba aliasy szerszej publice. Największy singiel Brytyjczyków ma już 10 lat, a ich twórcy świętują to szczególne wydarzenie.

Niespodziewany hit

Rosnąca popularność tego utworu zdziwiła samych twórców. Disclosure nie wróżyli globalnego sukcesu swojej produkcji ze względu na jej dziwactwo czy nietypowe metrum dla klasycznych house’owych brzmień. Tymczasem “Latch” jest ich największym hitem – ponad 400 milionów wyświetleń na YouTube oraz prawie 800 milionów otworzeń na Spotify. Do tego stał się niemal nierozłączną częścią występów, zarówno w formie DJ setów, jak i aktów na żywo.

kalendarz

Bracia Lawrence z okazji 10 lecia ikonicznego numeru opublikowali wpis na Twitterze. Nie raz do wykonania największego singla z “Settle” na koncertach zapraszali Sama Smitha, co też możemy zobaczyć na załączonym do tweeta wideo.

kalendarz

10 lat Latch !

Wykonywaliśmy Latch w niesamowitych miejscach, dla WIELU ludzi i chcielibyśmy powiedzieć, że wy daliście temu utworowi naprawdę długie życie i zainspirowaliście nas do dalszego tworzenia – bardzo wam dziękujemy 🙏

Sam Smith i Jimmy Napes – dziękujemy wam obojgu. Jest to zaszczyt z wami pracować.

Disclosure na swoim Twitterze

Historia współprac

Guy i Howard polubili się ze Samem Smithem. Widać to po wspólnej twórczości, którą na przestrzeni lat wydali po sukcesie “Latch”. Artyści nawzajem sobie pomagali, nadając nie tylko dodawając housowych brzmień do charakterystycznego głosu kolegi. Warto przypomnieć o tych numerach, zwłaszcza, że nie o wszystkich możecie być świadomi!

10 lat temu również wyszło “Together”. Do współpracy nad utworem zaproszono również ikonę w postaci Nile Rogersa. Produkcja została umieszczona na specjalnej reedycji debiutanckiego “Settle”.

sunrise

Przyszedł też czas na debiutancki krążek Samuela. Przy balladzie “Make It To Me” działał jeden z braci Lawrecne – Howard.

Przy następnym albumie Disclosure panowie ponownie połączyli siły. Dzięki temu na “Caracal” pojawił się kolejny duży numer w karierze braci. Przypomnijmy sobie o “Omen”.

2015 był bardzo aktywnym rokiem dla Sama. Wokalista doznał też zaszczytu stworzenia utworu promującego kolejny film z Jamesem Bondem w roli głównej. Co ciekawe, przy “Writing’s on the Wall” również pracowali Guy i Howard.

kalendarz

kalendarz

Dzieje współczesne

W 2019 roku Smith wydał nowy singiel. “I Feel Love” to cover ikonicznego utworu Donny Summer. Za warstwę produkcyjną odpowiadał Guy Lawrence.

Za chwilę możemy dostać kolejny owoc współpracy lubianych przez nas Brytyjczyków. Niedawno Samuel we współpracy z Kim Petras wydał viralowe “Unholy”. Hit TikToka również został wzięty na tapet przez Disclosure. Ich remiks może wyjść już w tym tygodniu, co sugerowane jest na Twitterze producentów.

sunrise

Urywka nadchodzącej kompozycji możecie posłuchać poniżej.

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?