ghostproductions.pl

Scena imprez z muzyką hardcore i mocniejszą jest w naszym kraju coraz silniejsza. Zazwyczaj nie ma na nich wielkich gwiazd, zaś sama muzyka grana tam wymaga pewnej tolerancji na wysokie BPMy. Nie przeszkadza to jednak fanom takich dźwięków zapełniać kluby i sale. Prekursorem swego rodzaju renesansu subkultury gabberów był Vixapol – nie znaczy to jednak, że na scenie nie ma innych promotorów. Od dwóch lat na polskiej scenie coraz prężniej radzi sobie marka Terror Heaven.

Pierwsza impreza miała miejsce w Tarnowie, jednak seria kojarzona jest najmocniej z Krakowem. Terror Heaven zdążyło odwiedzić również Warszawę i Wrocław – i to właśnie w tym drugim mieście już dziś (tj. 3 października) odbędą się drugie urodziny.

Drugie urodziny… niebezpiecznej organizacji

Do szczegółów dotyczących samej imprezy dojdziemy później, bowiem jest jedna rzecz, która jest – jeśli chodzi o imprezy w naszym kraju – dość kuriozalna. Nie przypominamy sobie jeszcze sytuacji, kiedy imprezowy brand zostaje uznany przez Facebook’a za… niebezpieczną organizację. Taka sytuacja miała miejsce właśnie w przypadku Terror Heaven. Jak dowiadujemy się z grupy zrzeszającej fanów tej serii eventów, portal Marka Zuckerberga postanowił anulować płatną promocję wydarzenia. Wszystko to w związku z… naruszeniem standardów dotyczących niebezpiecznych osób i organizacji.

Najprawdopodobniej poszło o samą nazwę wydarzenia i strony na Facebook’u. “Terror Heaven” mogło zostać uznane przez algorytm lub niebędącą w temacie osobę nie jako coś związanego z gatunkiem muzycznym o nazwie terror, a jako podmiot związany z przestępczymi działaniami.

Już dziś we Wrocławiu

Nie zmienia to na szczęście faktu, że urodzinowa impreza odbędzie się dziś zgodnie z planem, we wrocławskim klubie Akademia. Oprócz polskiego supportu wystąpi niemiecki producent Detest. Podczas eventu ma mieć miejsce również Hakken Tournament, który spośród ponad 30 uczestników ma wyłonić osobę najlepiej wykonującą hakken – czyli popularny wśród fanów hardcore’u taniec.

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie pod tym linkiem. Warto sprawdzić!

foto: Czterysetka

ghostproductions.pl