kontakt

Zdania na temat The Chainsmokers wśród entuzjastów muzyki elektronicznej są podzielone. Dla jednych to marketingowy twór stworzony dla zysków, inni zaś podziwiają ich niezwykłe energiczne sety, które znacznie różnią się od wydawanej muzyki. W ostatnich godzinach znów zrobiło się głośniej o amerykańskim duecie, a to za sprawą sobotniego koncertu w Southampton w stanie Nowy Jork.

Brak dystansu

Stany Zjednoczone są państwem z największą liczbą przypadków COVID-19. Dotychczas zanotowano ich około 4,4 miliona – a każdego dnia do tego grona dołącza kolejnych kilkadziesiąt tysięcy osób.

W minioną sobotę został zorganizowany charytatywny koncert o nazwie „Safe & Sound„. Na scenie, oprócz sławnego duetu, pojawił się także DJ D-Sol, dyrektor banku Goldman Sachs. O występie nie zrobiłoby się głośno, gdyby nie fakt, że publiczność nie zachowywała zasad social distancingu. To, w powiązaniu ze statystykami zachorowań wygląda na zachowanie, delikatnie mówiąc, nierozsądne. Wszystko to zostało uwiecznione na filmikach, które dotarły również do gubernatora stanu Nowy Jork. Ten nie szczędził krytyki wobec organizatorów wydarzenia.

Opublikowane w sieci nagrania z sobotniego koncertu w Southampton pokazują rażące naruszenia zasad dystansu społecznego. Jestem przerażony. Departament Zdrowia przeprowadzi dokładne śledztwo. Nie tolerujemy tak lekkomyślnego podejścia do zdrowia publicznego.

Andrew Cuomo

Swoje słowa dołożył również dr Howard Zucker, nowojorski komisarz ds. zdrowia.

Nie wiem, jak władze Southampton mogły wydać pozwolenie na organizację takiej imprezy, jakim cudem uznali, że będzie to legalne i nie będzie stanowiło zagrożenia dla zdrowia publicznego.

dr Howard Zucker

Kto zawinił?

Organizatorzy zapewniają, że dopełnili wszelkich norm bezpieczeństwa. Nagrania mówią jednak coś zupełnie innego – nie było więc mowy o tytułowym „Safe and Sound”. Tak naprawdę ciężko będzie przyzwyczaić się do zachowania odległości na imprezach czy koncertach, dopóki wszystko nie wróci do normy. Musimy być jednak świadomi, że bez zachowania pewnych zasad bezpieczeństwa o organizację dużych imprez będzie niezwykle trudno.

kontakt