the chainsmokers

Już trzy single The Chainsmokers z ponad miliardem odsłuchów na Spotify. Spory sukces!

Amerykanie dołączają tym samym do elitarnego grona artystów, mających trzy miliardowe single. Jesteśmy pod sporym wrażeniem!

sunrise

Współpracują ze sobą dopiero od 7 lat, ale w tym czasie zdążyli stać się jednym z najbardziej rozchwytywanych duetów w historii muzyki elektronicznej. Panowie z The Chainsmokers udowadniają, że mając pomysł na karierę można osiągnąć szczyt w zaledwie kilka chwil. Utwory Amerykanów sprzedają się jak świeże bułeczki i odnoszą spore sukcesy w rozgłośniach radiowych na całym świecie – to wszystko składa się na ogromną popularność Andrew Taggarta i Alexa Pall’a, którzy właśnie przechodzą do historii serwisu streamingowego Spotify.

The Chainsmokers zostali trzecią grupą muzyczną, która może pochwalić się trzema singlami odtworzonymi na Spotify ponad 1 000 000 000 (słownie: miliard) razy. Ten sukces Panowie zawdzięczają produkcji stworzonej z zespołem Coldplay, bo to właśnie „Something Just Like This” osiągnęło niedawno miliard odsłuchów. To nie jedyny sukces tego singla – już wcześniej utwór notowany był na szczytach list przebojów między innymi w Australii, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Niemczech. W Polsce sprzedał się w liczbie 80 000 egzemplarzy, co pozwoliło mu się pokryć platyną, i to czterokrotnie!

kalendarz

Sukces na Spotify nie byłby jednak możliwy bez dwóch innych produkcji. Wcześniej “miliarderami” zostały single „Closer” (stworzony razem z amerykańską wokalistką Halsey) oraz “Don’t Let Me Down” (na wokalu Daya). Te kawałki także biły rekordy popularności w USA. Co ciekawe – wszystkie trzy opisane produkcje osiągnęły taki sam achievement także w serwisie Youtube.

ultra

Amerykanie dołączają więc do bardzo elitarnego grona artystów, którzy mają przynajmniej trzy miliardowe single na Spotify. Oprócz The Chainsmokers, takim osiągnięciem mogą się poszczycić Ed Sheeran i Justin Bieber – obydwaj mają po 4 utwory z ponad miliardem odsłuchów.

Mimo sukcesów The Chainsmokers nie zwalniają tempa. Właśnie wydali nowy singiel we współpracy z australijskim pop-punkowym zespołem 5 Seconds of Summer. Utwór zatytułowano “Who Do You Love” i jJest utrzymany w popowej stylistyce. W zaledwie 2 tygodnie od premiery teledysk wyświetlono ponad 10 milionów razy w serwisie Youtube, natomiast polskie rozgłośnie radiowe powoli przymierzają się do grania tego numeru.

sunrise

Na występ Alexa i Andrew w Polsce ciągle czekamy, ale wiele wskazuje na to, że zobaczymy ich już tego lata – wróble będące nieco zorientowane w temacie ćwierkają bowiem, że panowie prawdopodobnie wystąpią podczas tegorocznej edycji Sunrise Festival.

kalendarz

Total
9
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?