Open’er Festival 2020 – The Chemical Brothers oraz RÜFÜS DU SOL wzmacniają elektroniczną część lineupu!

Legendarny duet The Chemical Brothers odwiedzi Polskę po raz pierwszy od kilku lat. Na Open’er Festival 2020 pojawi się również grupa RÜFÜS DU SOL.

sunrise

Nie tak dawno temu pisaliśmy o wynikach nagród Grammy w kategoriach związanych z muzyką elektroniczną. Zostały one zdominowane przez wracający po przerwie duet The Chemical Brothers oraz ich ubiegłoroczny album “No Geography“. Sukces nowego krążka Anglików nie umknął uwadze agencji Alter Art, czyli organizatorom odbywającego się w Gdyni Open’er Festival. To właśnie tam, po kilkuletniej przerwie, będzie można zobaczyć polski koncert formacji.

Brytyjski duet zamknie Main Stage

Powrót The Chemical Brothers do naszego kraju jest z pewnością dla wielu fanów niebanalnej elektroniki kapitalną wiadomością. Będziemy mieli okazję usłyszeć największe hity duetu na żywo, oraz zobaczyć nieziemskie wizualizacje, z których zresztą słyną wielokrotni zwycięzcy nagrody Grammy. Tom Rowlands oraz Ed Simons zawitają do Gdyni w sobotę, 4 lipca – tym samym zamykając festiwal na scenie głównej.

kalendarz

Australijski debiut w namiocie

To jednak nie koniec elektronicznych bookingów, które zostały ujawnione podczas trzeciego już ogłoszenia. Drugim interesującym nas aliasem jest RÜFÜS DU SOL. Australijczycy – podobnie jak The Chemical Brothers – byli nominowani do nagrody Grammy w kategoriach najlepsze nagranie Dance oraz najlepszy album Dance/Electronic (ostatecznie to ci drudzy zgarnęli statuetki).

kalendarz

Będzie to debiut grającego delikatne, deepowe utwory trio w naszym kraju. Korzystajcie z okazji, bo obstawiamy, że nieprędko pojawią się ponownie w Polsce. Zespół wystąpi pierwszego lipca na Tent Stage.

Warto przypomnieć, że The Chemical Brothers oraz RÜFÜS DU SOL to nie jedyni reprezentanci EDMu na tegorocznym Open’er Festival. Jeszcze w 2019 roku – ku uciesze wielu fanów – zaanonsowany został występ Martina Garrixa.

sunrise

Kto zagra na Open’erze?

Open’er Festival 2020 odbędzie się w dniach 1-4 lipca w Gdyni. Oprócz elektronicznych artystów wystąpi także wielu reprezentantów szerokiego spektrum muzyki rozrywkowej – od popu, przez rap czy rock po alternatywę. Listę wszystkich dotychczas ogłoszonych nazwisk znajdziecie tutaj.

kalendarz

Total
5
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?