kontakt

W kołobrzeskim Podczelu rozpoczyna się właśnie pierwsza edycja Sun Festival. Impreza organizowana przez twórców Sunrise Festival zgromadziła w swoim debiutanckim lineup’ie czołówkę polskiego rapu, a także kilka zagranicznych aliasów. W dniach 29-31 lipca światową część składu mieli reprezentować Skepta, Kalush Orchestra oraz The Game. Niestety, tego ostatniego zabraknie na scenie.

Amerykański raper miał zamknąć swoim występem dzisiejszy dzień na Red Stage. Jego koncert został jednak odwołany.

Rehabilitacja

Organizatorzy nie podali dokładnej przyczyny absencji, jednakże na początku tygodnia na social mediach ikony Zachodniego Wybrzeża pojawiły się informacje o przebywanej aktualnie przez rapera rehabilitacji. Już wtedy na rapowych grupach na Facebook’u pojawiały się wątpliwości odnośnie obecności The Game’a na Sun Festival 2022. Domysły te ostatecznie stały się stanem faktycznym.

Brak The Game’a został zasypany przez organizatorów naprawdę imponująco. Niemalże na ostatnią chwilę do lineup’u dokooptowany został mający na koncie współprace między innymi ze Skrillexem Rick Ross.

Zrobiliśmy, co w naszej mocy, by do tego nie doszło, ale niestety dziś w nocy otrzymaliśmy informację, że The Game nie pojawi się w Polsce. Na pewno wiele osób powie, że się tego spodziewało. My jednak postanowiliśmy od razu działać i znaleźć zastępstwo. Udało się! Dzisiaj na Red Stage zagra Rick Ross, który w stylu prawdziwego bossa zamknie dzisiaj Red Stage.

Są też inne zmiany

Nie jest to jedyna zmiana w dzisiejszym lineup’ie. Szpaku nie zdąży na pierwotną godzinę swojego występu (23:05) i jego koncert przeniesiony będzie na około 0:30. Zmianie ulegnie też scena – zamiast na White Stage, raper wystąpi na Spacerange Stage. Tym samym Zdechły Osa zagra godzinę wcześniej, w pierwotnym slocie Szpaka.

Pełne informacje dotyczące timetable znajdziecie pod tym linkiem.

kontakt