kontakt

Tegoroczny Sunrise Festival nie dojdzie do skutku – o tym wiemy już od dłuższego czasu. Organizatorzy tego eventu postanowili jednak nie dawać za wygraną – czego owocem jest planowana na dni 23-25 lipca impreza zastępcza. The Other Side Of The Sun ma być realizowanym na dwóch scenach eventem o okrojonej (do 5 tysięcy na dzień) frekwencji. Poznaliśmy już lineup imprezy – cały czas jednak niewiadomą pozostawały warunki, na jakich uczestnicy mieliby możliwość wejścia na event. Cały czas bowiem obowiązują rządowe obostrzenia, które wymagają od organizatorów festiwali pewnych ograniczeń.

Różni promotorzy radzą sobie w różny sposób – jednak tym dominującym (oprócz certyfikatów covidowych) jest specjalna deklaracja. Taki dokument honoruje chociażby agencja Follow The Step (przy koncercie Borisa Brejchy czy też FEST Festival), a także organizatorzy Heartbeat Festival. W którą stronę poszła agencja MDT Production? Dowiadujemy się tego z oświadczenia, które pojawiło się na social mediach Sunrise Festival.

Tylko jeden dokument

Jak czytamy, jedynym honorowanym dokumentem dotyczącym spraw covidowych jest oświadczenie, które będzie trzeba pobrać, wydrukować, wypełnić i okazać przy wejściu na imprezę. Znajdziecie je pod tym linkiem.

Co ważne, z racji obowiązujących przepisów o ochronie danych osobowych deklaracje te nie będą zbierane przez organizatora. Jego zadaniem będzie wyłącznie weryfikacja.

Poniżej znajdziecie oświadczenie organizatora.

The Other Side Of The Sun – oświadczenie

Kochani!

Od kilku tygodni przygotowujemy dla Was wydarzenie, które mamy nadzieję rozpocznie powrót do normalności. Zaprosiliśmy 25 artystów z Polski i zagranicy, co w obecnym czasie nie jest prostą sprawą. Nad nami są przecież obowiązujące przepisy sanitarne. W związku z tym w Podczelu ugościmy 5000 osób każdego dnia imprezy. Pytacie o warunki uczestnictwa w wydarzeniu, dlatego jasno przedstawiamy sytuację.

Aktualne przepisy nie pozwalają na organizację imprez masowych w formie znanej sprzed pandemii, dlatego jesteśmy zmuszeni respektować obowiązujące prawo. Nie zgadzamy się z rządowymi rozporządzeniami dotyczącymi świata kultury, które naszym zdaniem są zbyt restrykcyjne. Chcemy jednak iść do przodu. Przeanalizowaliśmy wszystko skrupulatnie i znaleźliśmy rozwiązanie, które w naszej opinii powinno zadowolić wszystkich.

Warunkiem uczestnictwa, a tym samym wpuszczenia na teren imprezy The Other Side Of The Sun będzie rzetelne wypełnienie oświadczenia. Każdy uczestnik wydarzenia jest zobowiązany pobrać, wydrukować i ręcznie wypełnić wyżej podany dokument, a następnie zabrać go ze sobą do Podczela i okazać przy wejściu. Na miejscu nie będzie takiej możliwości. Z racji obowiązujących przepisów o ochronie danych osobowych nie możemy zbierać od Was oświadczeń, dlatego ograniczymy się tylko i wyłącznie do weryfikacji dokumentu.

Każdy, kto posiada bilet i będzie miał ze sobą wypełnione oświadczenie będzie mógł przekroczyć bramy The Other Side Of The Sun. Przypominamy też, że na terenie wydarzenie uczestnicy są zobowiązani przestrzegać wszelkich wymaganych przez aktualnie panujące rozporządzenia obostrzeń jak i nakazów wydanych przez Organizatora.

kontakt