Indie rock rodem z Korei już w marcu w Krakowie. Za kilka dni Polskę odwiedzi formacja The Rose

Południowokoreańska formacja The Rose gra indie rock i już 15 marca wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie w ramach europejskiej trasy.

sunrise

Muzyka z Korei Południowej wielu słuchaczom kojarzy się z k-popem – charakterystycznym i dość specyficznym w swojej otoczce zjawiskiem muzycznym. Jednak nie samym BTS, BLACKPINK czy innymi tego typu formacjami dalekowschodnia scena żyje. Nasz kraj raz na jakiś czas odwiedzają różne, często różnorodne postaci i formacje – i jedna z nich już w najbliższych dniach zagra w Krakowie. Mowa tu o zespole The Rose, który jest w trakcie europejskiej trasy koncertowej promującej wydany niedawno album.

Indie rock made in Korea

Gwoli wyjaśnienia, z kim w ogóle mamy do czynienia. The Rose to czteroosobowy południowokoreański zespół grający muzykę indie rock. Panowie działają od 2017 roku, z trzyletnią przerwą w latach 2019-2022 związaną z wypełnianiem przez większość składu obowiązkowej służby wojskowej. Reunion miał miejsce w 2022 roku – wówczas ukazał się także ich debiutancki album, zatytułowany “HEAL”. Rok później przyszedł czas na drugiego długograja zespołu – to właśnie “DUAL” jest główną osią, wokół której kręci się trwająca obecnie trasa koncertowa.

kalendarz

“Dawn To Dusk Tour” rozpoczął się już 3 marca w Niemczech, a 15 marca panowie pojawią się w Polsce, grając koncert w krakowskiej Tauron Arenie. Czego możemy spodziewać się po ich występie? Niech za wprowadzenie służy opis organizatora, agencji LiveNation:

kalendarz

Wykorzystując emocjonalną szczerość i wrażliwość zaprezentowaną w “HEAL”, ta najnowsza propozycja zgłębia koncepcję “równowagi”. Płynnie łącząc ze sobą światło i mrok, The Rose mistrzowsko splata emocje i dźwięki, oddając dualistyczną naturę, która definiuje ich muzykę.

Obecnie dostępne są bilety zarówno na płytę, jak i na trybuny. Te pierwsze to koszt od 227 zł, zaś za te drugie w najtańszej opcji trzeba wydać 177 zł. Więcej informacji (i przede wszystkim możliwość zakupu) znajdziecie pod tym linkiem.

kalendarz

sunrise

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?