The Weeknd zagra w Polsce! Poznaliśmy wszystkie daty przyszłorocznej trasy koncertowej

Światowa gwiazda muzyki popularnej odwiedzi w 2022 roku Polskę. Jego koncert odbędzie się w listopadzie w krakowskiej Tauron Arenie.

reklamujsie

Choć The Weeknd nie jest (i zapewne nigdy nie będzie) artystą związanym z kulturą EDM, to elektroniczne klimaty zapewne nie są mu obce. Wskazywać mogą na to chociażby collaby Kanadyjczyka z kultowym już duetem Daft Punk. Zatytułowane “Starboy” czy “I Feel It Coming” tracki pozwoliły Francuzom przypomnieć o sobie szerokiej publiczności.

Z kolei jego największe ubiegłoroczne single – “Blinding Lights” czy “In Your Eyes” garściami czerpią z synthwave’owej estetyki.

Obydwa te tracki pochodzą z wydanego w 2020 roku albumu “After Hours“. I właśnie z tym wydawnictwem związana jest planowana na 2022 rok trasa koncertowa artysty. Poznaliśmy już wszystkie daty, zaś dzisiejszy update (o aż 39 występów) przynosi dobrą wiadomość – Abel pojawi się ze swoim materiałem w Polsce!

104 koncerty, w tym jeden w Krakowie

Tournee rozpocznie się 14 stycznia w kanadyjskim Vancouver. Następne plany obejmują kilkadziesiąt koncertów w Ameryce Północnej – ta część trasy kończy się 1 maja w mieście Tacoma. Jesienna tura występów rozpoczyna się 10 września w Helsinkach, stolicy Finlandii. Kanadyjska gwiazda odwiedzi większość europejskich krajów, w tym Polskę – ten koncert odbędzie się 7 listopada w krakowskiej Tauron Arenie. Tour zakończy się dosłownie kilka dni później – bo 16 listopada w Londynie.

Poniżej znajdziecie wszystkie daty koncertów.

The Weeknd “After Hours Tour” – lista koncertów

The Weeknd w Krakowie – jak kupić bilety?

Sprzedaż biletów na krakowski koncert startuje 8 lutego o 10:00. Będzie można je kupić na stronach ticketmaster.pl, livenation.pl oraz theweeknd.com/tour.

Wejściówkę będzie można jednak zapewnić sobie wcześniej – klienci banku Citi Handlowy będą mogli skorzystać z przedsprzedaży od piątku 5 lutego o 10:00 do startu sprzedaży ogólnej.

Bilet na koncert będzie można sobie zapewnić przed czasem także za pośrednictwem Ticketmaster – tutaj zabawa rozpocznie się w sobotę 6 lutego o 10:00 i potrwa do startu sprzedaży ogólnej.

foto: Duncan Loudon

reklamujsie

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?