The Weeknd trafia do Księgi Rekordów Guinnessa jako najpopularniejszy muzyk na świecie

Kanadyjski artysta jako pierwszy i jedyny przekroczył barierę 100 milionów miesięcznych słuchaczy na Spotify i pobił dzięki temu 2 rekordy.

silesia beats

The Weeknd zapewne często jest nazywany przez swoich fanów „najlepszym artystą na świecie”. Ten aspekt jest czysto subiektywny, ale są też wskaźniki obiektywne, które nie pozostawiają wątpliwości – Abel to najpopularniejszy muzyk na globie. Już wcześniej Kanadyjczyk zdobył dwa wpisy do Księgi Rekordów Guinnessa – konkretnie za najczęściej odtwarzany album na Spotify w 2015 roku oraz za najwięcej tygodni pod rząd w pierwszej dziesiątce listy Billboard Hot 100 jako solowy artysta płci męskiej. Teraz sięgnął po kolejne tytuły.

Rekordowe wyniki na Spotify

The Weeknd pobił właściwie dwa nowe rekordy Guinnessa – a to za sprawą osiągnięcia największej liczby miesięcznych słuchaczy na Spotify. Na dzień 20 marca 2023 jest to wynik 111,4 miliona osób, które choć raz włączyły jakiś utwór kanadyjskiego wokalisty w ciągu ostatnich 28 dni. Za samą liczbę jest pierwszy wpis do księgi rekordów – a drugi za to, że jako pierwszy i jedyny jak dotąd artysta, The Weeknd przeskoczył barierę 100 mln słuchaczy.

jay_cluss

Te wyniki oraz – na dokładkę – osiągnięcie “Blinding Lights” z początku roku miana najpopularniejszego utworu wszechczasów na Spotify statystycznie rzecz ujmując czynią go właśnie najpopularniejszym artystą na świecie. The Weeknd zostawił też mocno w tyle inne gwiazdy, które nieco zbliżają się do bariery 100 milionów miesięcznych słuchaczy. Za nim uplasowała się chociażby Miley Cyrus z wynikiem 82,4 miliona i Shakira z 81,6 miliona.

ultra

Korzystając z okacji – warto przypomnieć, że już 9 sierpnia 2023 The Weeknd zagra koncert w naszym kraju na Stadionie Narodowym w Warszawie. To wszystko w ramach jego trasy “After Hours Til Dawn Tour”.

kalendarz

silesia beats

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?