TikTok rusza z odpowiedzią na Spotify. Nowa platforma streamingowa już w pierwszych krajach

TikTok Music to platforma streamingowa, która może okazać się nowym rywalem na rynku. Aktualnie dostępna jest tylko w Brazylii i Indonezji.

sunrise

TikTok to niewyobrażalny gigant wśród aplikacji, znany z różnorodnych, głównie rozrywkowych treści. Platforma ta ma dziś na tyle duże znaczenie, że od dawna już kreuje trendy – również te muzyczne. Obecnie wiele utworów, które stają się viralem na TikToku osiąga ogromne zasięgi między innymi na serwisach streamingowych, a to z kolei otwiera drzwi ich twórcom do większej popularności. TikTok planuje wykorzystać to zjawisko na swoją korzyść i dlatego stworzył własną platformę streamingową.

Nowa konkurencja na rynku?

TikTok Music aktualnie obecny będzie tylko w Brazylii i Indonezji. Nowa usługa jest dostępna wyłącznie w wersji premium, zatem wymaga od użytkowników opłaty. Oferuje ona dostęp do muzycznych katalogów największych wytwórni: Universal Music Group, Warner Music Group i Sony Music. To co jednak najbardziej wyróżnia TikTok Music, to możliwość synchronizacji z aplikacją TikTok. Dzięki temu użytkownicy zainteresowani muzyką, którą odkryli na TikToku, będą mogli z łatwością przesyłać ją strumieniowo w nowej aplikacji. To z kolei przynosi korzyści nie tylko słuchaczom, ale może okazać się też opłacalne dla twórców. Ponadto znając możliwość personalizacji treści na TikToku, można spodziewać się, że zadziała ona dobrze i na TikTok Music.

kalendarz

TikTok Music zastąpi usługę przesyłania strumieniowego ByteDance – Resso, która zostanie zamknięta 5 września w Brazylii i Indonezji. Póki co nie ma konkretnych planów uruchomienia nowej platformy w innych krajach. Jeśli jednak tak się stanie w przyszłości, może ona okazać się konkurentem dla obecnych liderów streamingu – Spotify czy Apple Music.

kalendarz

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?