TikTok chce konkurować ze Spotify. Chiński gigant otwiera serwis streamingowy

Chińska aplikacja idzie za ciosem i przymierza się do otwarcia własnej platformy streamingu muzyki. Czy Spotify może czuć się zagrożony?

sunrise

TikTok to platforma, która w ostatnim czasie wywarła ogromny wpływ na rynek muzyczny. Za jej pośrednictwem wybiło się wielu artystów, a wiele utworów zyskało drugą młodość. Jak się okazuje, ByteDance, spółka macierzysta TikToka, nie zatrzymuje swojej ekspansji tylko na mediach społecznościowych i… uruchamia platformę streamingową.

Społecznościowy gigant

TikTok jest jedną z najpopularniejszych (popularniejsza niż YouTube) aplikacji na świecie. Obecnie wiele innych mediów społecznościowych, takich jak Facebook, czy Instagram, upodabnia sposób swojego działania do TikToka. ByteDance, spółka macierzysta, nie spoczywa jednak na laurach i chce ustanawiać trendy także w branży platform streamingowych.

kalendarz

Jak podaje `Business Insider, ByteDance w maju złożyło wniosek do amerykańskiego Urzędu Patentów i Znaków Towarowych o rejestrację znaku towarowego “TikTok Music”. Nowo powstała platforma pozwoliłaby użytkownikom m.in. przesyłać strumieniowo oraz udostepniać muzykę, a także tworzyć listy odtwarzania. Brzmi znajomo?

kalendarz

Nihil novi?

Złożenie wniosku w USA to nie pierwsze działanie ByteDance w świecie platform streamingowych. Wniosek złożony został już w Australii w listopadzie. W Indonezji, Brazylii i Indiach działa już Resso, a w `Chinach – Qishui Yinyue.

Warto wspomnieć też o tym, media społecznościowe i platformy streamingowe to nie jedyne branże, w jakich działa ByteDance. Od marca działa SoundOn – platforma do marketingu i dystrybucji muzyki. Pozwala ona na przesyłanie utworów do TikTok oraz rozpowszechnianie ich na inne platformy streamingowe.

sunrise

Streaming to przyszłość

Nie jest jeszcze jasne, jak dokładnie będzie działał TikTok Music. O tym, że Spotify może czuć się zagrożony świadczy fakt, że platforma testuje funkcję zachęcającą do codziennego przewijania 15 pętli audiowizualnych. Ponadto, Snapchat ogłosił Sounds Creator ““`Fund – dotację dla artystów dystrybuujących muzykę na platformie.

TikTok zdominował media społecznościowe. Czy zdominuje tez platformy streamingowe?

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
7
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?