TikToker z ponad milionem obserwujących organizuje EDMową imprezę. Wystąpią m.in. Blinders i Guy Arthur

“Mom I’m Fine” – tak nazywa się nowa seria imprez, którą 11 listopada w Poznaniu swoimi setami zainaugurują Blinders, Guy Arthur i Shahay.

PDC

Mało jest, niestety, imprez z festiwalowym EDMem w polskich klubach. Tego typu brzmienia w głównej mierze są domeną festiwali, które swoje miejsce w kalendarzu mają głównie latem. Około dekadę temu – kiedy taneczna elektronika stawała się bardziej popularna – swoją rolę odegrała seria We Love Swedish House, która później przerodziła się w We Are The Future. Organizowane były także inne, mniejsze przedsięwzięcia – i wiele w tym temacie do powiedzenia miały kluby pokroju Magic Krzyżanowice czy Manhattan Czekanów. Te czasy, niestety, są już jednak za nami.

Święto polskiego EDMu w Poznaniu

Na szczęście fani bass house’u, future house’u czy bigroomu nie zapadli się pod ziemię – a wśród nich są także osoby, które postanawiają wziąć sprawę w swoje ręce. Jedną z nich jest Mikołaj Zawadzki, który największy rozgłos uzyskał za sprawą swoich komediowych występów na TikToku. Jego konto pod nazwą “mikuusiekk” obserwuje ponad 1,2 miliona osób – ale rozbawianie młodych ludzi nie jest jego jedyną zajawką.

emuze.me

EDM to moja największa zajawka od plus minus 10 lat. Już dawno próbowałem robić coś w tym kierunku. Ale pomysł na stricte organizację eventów pojawił się w bardzo prosty sposób. Przez częste chodzenie na imprezy udało się nawiązać kontakty z ludźmi siedzącymi w branży i przy piwku tak jakoś wyszło. Też uważam że na ten moment mam platformę i możliwości do rozkręcenia projektu, więc czemu by nie spróbować.

Jak pomyślał, tak zrobił – tym samym 11 listopada w poznańskim klubie Próżność odbędzie się pierwsza edycja imprezy pod nazwą Mom I’m Fine. Lineup z pewnością zadowoli fanów festiwalowego EDMu, którzy przy okazji bacznie śledzą polską scenę. Za deckami staną bowiem dobrze znani z naszych łam Blinders, Guy Arthur i Shahay. Oprócz nich wystąpi także lokalny support, w ramach którego widnieje także sam Mikołaj.

Impreza rozpocznie się o godzinie 22:00. Do 23:30 wstęp jest darmowy, później bilet kosztuje 30 złotych. Będzie to jedna z niewielu okazji (nad czym ubolewamy), żeby zobaczyć taki skład na jednej scenie, więc tym bardziej warto się zmobilizować i odwiedzić stolicę Wielkopolski.

PDC

Początek czegoś większego?

Jak podkreśla młody organizator, impreza ma nie być tylko jednorazowym wyskokiem.

Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby nie był to jednorazowy strzał. Nawet, jeśli – odpukać – pierwsza edycja miałaby się okazać totalną klapą. Mam taka zasadę, że jak się człowiek za coś zabiera, to trzeba mierzyć wysoko, więc z góry zapraszam na naszą imprezę podczas przyszłorocznego ADE (śmiech). Ale na ten moment bardzo bym chciał, żeby „Mom I’m Fine” było projektem, który będzie miał realny wpływ na scenę muzyki elektronicznej w naszym kraju – nie tylko w kontekście robienia eventów.

W naszym kraju nie brakowało już podmiotów, które na początku miały niemało zapału, ostatecznie weryfikowanego przez smutną rzeczywistość polskiej sceny klubowej. Jak zawsze przy takich inicjatywach warto jednak mieć nadzieję, że będziemy świadkami czegoś naprawdę solidnego, o czym będziemy mieli okazję pisać na Shining Beats nieraz.


Portal Shining Beats z dumą obejmuje wyłącznym patronatem medialnym tą imprezę.

emuze.me

Total
16
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?