Spotify Top 100

Panująca obecnie na świecie pandemia koronawirusa zmusiła wiele znanych marek imprez do odwołania tegorocznych edycji swoich eventów. Zaraza zbiera swoje żniwo a ryzyko związane z organizacją imprezy na dziesiątki czy setki tysięcy ludzi jest naprawdę spore. Pod ogromnym znakiem zapytania stały eventy wiosenne, jednak sporo nadziei do pewnego czasu żywiono w kontekście festiwali letnich.Nie było to dziwne – wszak wiele osób twierdziło (i twierdzi często do tej pory), że do tego czasu cała sytuacja może się załagodzić. Mimo wszystko państwa na całym świecie podejmują radykalne kroki w kierunku zapobiegania rozprzestrzeniania się choroby. Swoje kroki poczyniła również Belgia, która odwołała wszystkie imprezy do 31 sierpnia!

Tomorrowland dopiero w przyszłym roku

Za decyzją rady bezpieczeństwa narodowego Belgii idzie również odwołanie jednego z największych eventów mających miejsce w wakacje – mowa tutaj oczywiście o odbywającym się w miasteczku Boom Tomorrowland. Organizatorzy wydali obszerne oświadczenie, w którym objaśniają całą sytuację. Czytamy w nim, że 16. edycja imprezy odbędzie się dopiero w 2021 roku w dniach 16-18 i 23-25 lipca. Bardzo ważny jest też fakt, iż bilety na tegoroczną edycję będą ważne na edycji przyszłorocznej. Jest to niezwykle ważna kwestia, i należą się za to brawa dla organizatorów. Pełną treść oświadczenia znajdziecie poniżej.

Drogi świecie,

People Of Tomorrow są dużą, żywą i ciepłą globalną społecznością od ponad 15 lat. Dzielimy tę samą pasję: słuchanie wspaniałej muzyki, odkrywanie wspaniałych miejsc, nawiązywanie nowych znajomości z całego świata, cieszenie się pełnią życia i dbanie o siebie jak o jedną wielką rodzinę. To czyni nas wyjątkowymi. To czyni nas takimi, jakimi jesteśmy w życiu codziennym. Gwarantuje to, że wspólnie możemy pokonać największe wyzwania.

Tomorrowland 2020 miał wszystkie składniki, aby stać się jedną z najwybitniejszych edycji: kreatywne pomysły, zupełnie nowe koncepcje wewnętrzne i zewnętrzne, niesamowity skład i – jak zawsze – najpiękniejszy międzynarodowy crowd.

Niestety, z powodu światowej epidemii koronawirusa, są to nadzwyczajne czasy dla nas wszystkich. W ostatnich tygodniach odbyliśmy wiele konsultacji z władzami lokalnymi i krajowymi w Belgii oraz z panelem międzynarodowych ekspertów na temat dwóch weekendów festiwalowych. Naszą misją jest zjednoczenie dusz z całego świata, ale naszym najwyższym priorytetem jest dbanie o dobre samopoczucie, zdrowie i bezpieczeństwo People Of Tomorrow, naszych partnerów i dostawców, naszych sąsiadów, artystów i naszego zespołu.

Z wielkim bólem w naszych sercach musimy poinformować, że Tomorrowland nie może się odbyć w 2020 r. Rozumiemy i popieramy właśnie wydany rządowy nakaz. 16. edycja Tomorrowland odbędzie się latem 2021 r. (16–18 lipca i 23–25 lipca).

Ta sytuacja jest dla nas bardzo trudna. Jako wspólnota jesteśmy smutni, rozczarowani i źli – ale także pełni nadziei, ponieważ wiemy, że jesteśmy znacznie silniejsi niż to niepowodzenie. To, co zaczęliśmy razem w 2005 roku, stało się silnym globalnym symbolem. Razem zatryumfujemy i nadal będziemy się jednoczyć.

Ale najpierw musimy upewnić się, że branża eventowa przezwycięży to. Tomorrowland – podobnie jak wszystkie inne ważne wydarzenia – jest możliwy tylko dzięki sieci setek dostawców i tysięcy współpracowników, którzy od ponad roku pracują nad naszym ukochanym festiwalem. Wielu utalentowanych artystów, kreatywnych firm oraz pracowitych i pełnych pasji ludzi – w tym nasz własny zespół – jest teraz w obliczu burzy i przechodzi trudne chwile. Będziemy musieli być odporni, wspierać się nawzajem i być elastyczni, aby mieć pewność, że branża eventowa będzie w ogóle istniała.

Każdy, kto planował doświadczyć Tomorrowland w lipcu 2020 r., będzie miał teraz mnóstwo pytań. To ma sens i doskonale to rozumiemy. Już teraz możemy powiedzieć, że wszystkie bilety będą przeniesione na Tomorrowland 2021. Nie jest to łatwa operacja, ale postaramy się wysłać informacje e-mailem do wszystkich w ciągu następnego tygodnia i udostępnić aktualizację na Twoim osobistym koncie Tomorrowland.

Pomimo ogromnego rozczarowania chcielibyśmy ponownie wezwać wszystkich do ścisłego przestrzegania wytycznych lokalnych władz. Zostań w domu, umyj ręce i zachowaj dystans. Zrób to dla siebie, swoich bliskich i wyjątkowego personelu medycznego na całym świecie, który pracuje przez całą dobę.

Dbajcie o siebie nawzajem i bądźcie bezpieczni.

– Organizatorzy Tomorrowland

Jak pokazuje powyższe stanowisko, odwołanie tak ogromnej imprezy było jedynie kwestią czasu. Decyzja Belgów, godząca w topowy letni festiwal sprawia, że pod sporym znakiem zapytania stoją teraz pozostałe festiwale odbywające się w wakacyjnym okresie.

Spotify Top 100