Tomorrowland 2020 ODWOŁANY!

Belgia wydała zakaz imprez masowych do 31 sierpnia. Z tego powodu tegoroczna edycja festiwalu Tomorrowland nie odbędzie się.

silesia beats

Panująca obecnie na świecie pandemia koronawirusa zmusiła wiele znanych marek imprez do odwołania tegorocznych edycji swoich eventów. Zaraza zbiera swoje żniwo a ryzyko związane z organizacją imprezy na dziesiątki czy setki tysięcy ludzi jest naprawdę spore. Pod ogromnym znakiem zapytania stały eventy wiosenne, jednak sporo nadziei do pewnego czasu żywiono w kontekście festiwali letnich.Nie było to dziwne – wszak wiele osób twierdziło (i twierdzi często do tej pory), że do tego czasu cała sytuacja może się załagodzić. Mimo wszystko państwa na całym świecie podejmują radykalne kroki w kierunku zapobiegania rozprzestrzeniania się choroby. Swoje kroki poczyniła również Belgia, która odwołała wszystkie imprezy do 31 sierpnia!

Tomorrowland dopiero w przyszłym roku

Za decyzją rady bezpieczeństwa narodowego Belgii idzie również odwołanie jednego z największych eventów mających miejsce w wakacje – mowa tutaj oczywiście o odbywającym się w miasteczku Boom Tomorrowland. Organizatorzy wydali obszerne oświadczenie, w którym objaśniają całą sytuację. Czytamy w nim, że 16. edycja imprezy odbędzie się dopiero w 2021 roku w dniach 16-18 i 23-25 lipca. Bardzo ważny jest też fakt, iż bilety na tegoroczną edycję będą ważne na edycji przyszłorocznej. Jest to niezwykle ważna kwestia, i należą się za to brawa dla organizatorów. Pełną treść oświadczenia znajdziecie poniżej.

jay_cluss

Drogi świecie,

People Of Tomorrow są dużą, żywą i ciepłą globalną społecznością od ponad 15 lat. Dzielimy tę samą pasję: słuchanie wspaniałej muzyki, odkrywanie wspaniałych miejsc, nawiązywanie nowych znajomości z całego świata, cieszenie się pełnią życia i dbanie o siebie jak o jedną wielką rodzinę. To czyni nas wyjątkowymi. To czyni nas takimi, jakimi jesteśmy w życiu codziennym. Gwarantuje to, że wspólnie możemy pokonać największe wyzwania.

Tomorrowland 2020 miał wszystkie składniki, aby stać się jedną z najwybitniejszych edycji: kreatywne pomysły, zupełnie nowe koncepcje wewnętrzne i zewnętrzne, niesamowity skład i – jak zawsze – najpiękniejszy międzynarodowy crowd.

Niestety, z powodu światowej epidemii koronawirusa, są to nadzwyczajne czasy dla nas wszystkich. W ostatnich tygodniach odbyliśmy wiele konsultacji z władzami lokalnymi i krajowymi w Belgii oraz z panelem międzynarodowych ekspertów na temat dwóch weekendów festiwalowych. Naszą misją jest zjednoczenie dusz z całego świata, ale naszym najwyższym priorytetem jest dbanie o dobre samopoczucie, zdrowie i bezpieczeństwo People Of Tomorrow, naszych partnerów i dostawców, naszych sąsiadów, artystów i naszego zespołu.

Z wielkim bólem w naszych sercach musimy poinformować, że Tomorrowland nie może się odbyć w 2020 r. Rozumiemy i popieramy właśnie wydany rządowy nakaz. 16. edycja Tomorrowland odbędzie się latem 2021 r. (16–18 lipca i 23–25 lipca).

Ta sytuacja jest dla nas bardzo trudna. Jako wspólnota jesteśmy smutni, rozczarowani i źli – ale także pełni nadziei, ponieważ wiemy, że jesteśmy znacznie silniejsi niż to niepowodzenie. To, co zaczęliśmy razem w 2005 roku, stało się silnym globalnym symbolem. Razem zatryumfujemy i nadal będziemy się jednoczyć.

Ale najpierw musimy upewnić się, że branża eventowa przezwycięży to. Tomorrowland – podobnie jak wszystkie inne ważne wydarzenia – jest możliwy tylko dzięki sieci setek dostawców i tysięcy współpracowników, którzy od ponad roku pracują nad naszym ukochanym festiwalem. Wielu utalentowanych artystów, kreatywnych firm oraz pracowitych i pełnych pasji ludzi – w tym nasz własny zespół – jest teraz w obliczu burzy i przechodzi trudne chwile. Będziemy musieli być odporni, wspierać się nawzajem i być elastyczni, aby mieć pewność, że branża eventowa będzie w ogóle istniała.

Każdy, kto planował doświadczyć Tomorrowland w lipcu 2020 r., będzie miał teraz mnóstwo pytań. To ma sens i doskonale to rozumiemy. Już teraz możemy powiedzieć, że wszystkie bilety będą przeniesione na Tomorrowland 2021. Nie jest to łatwa operacja, ale postaramy się wysłać informacje e-mailem do wszystkich w ciągu następnego tygodnia i udostępnić aktualizację na Twoim osobistym koncie Tomorrowland.

Pomimo ogromnego rozczarowania chcielibyśmy ponownie wezwać wszystkich do ścisłego przestrzegania wytycznych lokalnych władz. Zostań w domu, umyj ręce i zachowaj dystans. Zrób to dla siebie, swoich bliskich i wyjątkowego personelu medycznego na całym świecie, który pracuje przez całą dobę.

Dbajcie o siebie nawzajem i bądźcie bezpieczni.

– Organizatorzy Tomorrowland

Jak pokazuje powyższe stanowisko, odwołanie tak ogromnej imprezy było jedynie kwestią czasu. Decyzja Belgów, godząca w topowy letni festiwal sprawia, że pod sporym znakiem zapytania stoją teraz pozostałe festiwale odbywające się w wakacyjnym okresie.

ultra

kalendarz

silesia beats

Total
69
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?