kontakt

Ten rok był zdominowany przez wirtualne festiwale. Z takiej formy aktywności skorzystały praktycznie wszystkie największe marki na świecie. Wśród nich nie zabrakło festiwalu Tomorrowland, który zabrał użytkowników do wirtualnego świata – i to dosłownie. Jeśli jesteście ciekawi jak powstało to niezwykłe przedsięwzięcie, to musicie zapoznać się z opublikowanym przez organizatorów dokumentem. “Never Stop The Music – The Creation of Tomorrowland Around the World” – bo tak nazywa się ten materiał – prowadzi widzów za kulisy tej niecodziennej w świecie muzyki elektronicznej produkcji.

Zza kulis

Premiera filmu dokumentalnego miała premierę dziś o 15:00. W filmie wystąpili w głównej mierze artyści występujący na wirtualnym festiwalu. W 18-minutowym wideo znalazły się wypowiedzi takich postaci, jak chociażby Martin Garrix, Afrojack, Paul Kalkbrenner czy David Guetta. Swoich wypowiedzi udzielili również rezydenci eventu – duet Dimitri Vegas & Like Mike.

Montażyści wcielili w film również nagrania osób, które podczas festiwalu bawiły się w swoich domach – a także wiele urywków z procesu tworzenia wirtualnego świata, który w ostatni weekend lipca odwiedziło w sumie ponad milion osób.

W pewnym sensie dało nam to możliwość eksperymentowania i przeniesienia festiwalu na wyższy poziom. To nie była transmisja na żywo – to coś zupełnie innego. To niesamowite, co potrafi technologia.

Dimitri Vegas

Materiał znajdziecie poniżej.

kontakt