Drugi dzień Tomorrowland Brasil 2023 odwołany!

Czwartkowe ulewy na terenie Tomorrowland Brasil 2023 spowodowały decyzję organizatorów o odwołaniu drugiego dnia imprezy.

sunrise

Trwa pierwsza od siedmiu lat edycja Tomorrowland Brasil. Niestety, największym wrogiem organizatorów tego typu wydarzeń zawsze są niesprzyjające warunki pogodowe. Przekonało się o tym już wielu, i teraz przyszedł czas na południowoamerykańską edycję Madness. Już w czwartkowy wieczór informowaliśmy na naszych social mediach o ulewnych opadach deszczu mających miejsce w godzinach popołudniowych na terenie wydarzenia. Ostatecznie jednak pierwszy dzień doszedł do skutku – na głównej scenie wystąpili między innymi Martin Garrix, Tiesto oraz Afrojack.

Błoto wygrywa z festiwalem

Niestety, tyle szczęścia organizatorom zabrakło drugiego dnia. Ulewny deszcz spowodował nagromadzenie się dużych ilości błota, które znacząco utrudnia zabawę uczestnikom i działanie osobom pracującym przy produkcji. Piątek upływa w okolicach Sao Paulo pod znakiem suchej pogody. Mimo to, czwartkowe opady spowodowały odwołanie drugiego dnia Tomorrowland Brasil 2023.

kalendarz

Na szczęście sytuacja nie spowodowała ewakuacji miasteczka festiwalowego DreamVille. Uczestnicy spędzający tam weekend będą mogli uczestniczyć w imprezie na scenie The Gathering – tej samej, na której w środę odbyło się tradycyjne dla Tomorrowlandu before party. Według informacji organizatora, finałowy dzień wydarzenia, planowany na sobotę, ma dojść do skutku.

kalendarz

Poniżej znajdziecie pełną treść oświadczenia, które w godzinach popołudniowych wystosowali organizatorzy.

Drodzy Goście,

Z ciężkim sercem ogłaszamy, że dzisiaj, w piątek 13 października, nie jesteśmy w stanie otworzyć drzwi Tomorrowland Brasil. W wyniku wczorajszych ekstremalnych opadów tereny festiwalowe, parkingi i drogi dojazdowe zostały poważnie zniszczone i wymagają należytego naprawienia.

Pomimo braku opadów potrzeba więcej czasu, aby zapewnić warunki niezbędne do bezpiecznego przyjęcia gości, ponieważ jest to dla nas najwyższy priorytet.

Jutro, w sobotę, 14 października, Tomorrowland Brasil ponownie otworzy swoje podwoje.

Mieszkańcy DreamVille są mile widziani i dziś otwieramy The Gathering Stage z alternatywnym programem.

Informacje o zwrocie pieniędzy (za bilety – przyp.red.) zostaną opublikowane wkrótce.

To nie pierwszy raz

Nie jest to pierwsza tego typu sytuacja w historii Tomorrowland. W 2015 roku, podczas TomorrowWorld – amerykańskiej wersji Madness, ulewne opady spowodowały odwołanie finałowego dnia imprezy. Sytuacja ta z pewnością dołożyła swoją cegiełkę do tego, że kolejnych edycji amerykańskiego Tomorrowlandu już nie doczekaliśmy. Mamy jednak nadzieję, że podobny los nie dotknie brazylijskiej inicjatywy.

sunrise

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?