Tomorrowland Brasil powraca! To będzie pierwsza edycja od 7 lat

Po edycjach w 2015 i 2016 roku, kultowa marka powróci do Parque Maeda w Itu w dniach 12-14 października 2023 roku.

kalendarz

Marka Tomorrowland to przede wszystkim wyjątkowy festiwal w belgijskim Boom. Choć od 3 lat odbywa się także zimowa edycja we Francji, to marka ta czasy światowej ekspansji ma już za sobą. W latach 2013 – 2015 w Stanach Zjednoczonych organizowano festiwal TomorrowWorld w Stanach Zjednoczonych. Po ostatniej, nieudanej organizacyjnie edycji, z wydarzenia jednak zrezygnowano. Tego samego roku odbyła się także pierwsza edycja w Brazylii, którą powtórzono jedynie jeden raz z powodu niestabilnej sytuacji ekonomicznej. Od tego czasu sytuacja musiała się jednak trochę zmienić. Tomorrowland oficjalnie potwierdził bowiem, że powróci do kraju Samby w 2023 roku.

To samo miejsce

Przyszłoroczna edycja odbędzie się w tym samym miejscu co w latach 2015-2016, czyli Parque Maeda w Itu, nieopodal Sao Paulo. Tym razem postawiono jednak na porę jesienną, a nie wiosenną, bo impreza odbędzie się w dniach od 12 do 14 października. W dotychczasowych edycjach wzięło udział około 150 000 festiwalowiczów z 60 różnych państw, i podobnej ilości będzie można pewnie spodziewać się w 2023 roku.

kalendarz

Oprócz wielkości wydarzenia, ranga Tomorrowland znajduje odzwierciedlenie w działaniach skierowanych do miasta i lokalnej społeczności. Jesteśmy dumni, że możemy gościć ten światowej sławy festiwal w Itu, historycznym mieście turystycznym.

Guilherme Gazzola, burmistrz miasta Itu

Siła brazylijskiej sceny

Ekspansja na scenę brazylijską nie powinna dziwić. Kraj ten w ostatnich latach stał się nową i dużą siłą, jeśli chodzi o EDM. Właśnie w latach pierwszych dwóch edycji na świat wypłynęły takie aliasy jak Alok i Vintage Culture, które rozpromowały rodzimy nurt Brazilian Bass. W kolejnych latach trend ten ani myślał zwolnić. Green Valley stał się jednym z najsłynniejszych klubów świata, a Öwnboss czy Beltran to tylko dwa przykłady brazylijskich artystów, o których zrobiło się niedawno głośno na całym świecie.

ultra

Tomorrowland to kultowa marka, która stała się jednym z najbardziej znanych festiwali muzyki elektronicznej na świecie. Nie potrafię nawet opisać, jak bardzo festiwal przyczynił się do mojej kariery. To magiczne i niepowtarzalne przeżycie, zarówno dla mnie, jak i dla festiwalowiczów. Niemożliwe jest udać się na Tomorrowland i wyjść taką samą osobą, jaką się przyszło.

Alok

Tomorrowland to jedna wielka rodzina. Naprawdę mogłem to zobaczyć i poczuć w sposobie, w jaki gościli mnie w Belgii. Bardzo się cieszę, że mogę ich ponownie gościć w naszym kraju.

Vintage Culture

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?