SI US PLAU

Dzień 20 kwietnia 2018 roku na zawsze utkwi w pamięci fanów muzyki elektronicznej. Tego dnia po wielu latach walki z chorobą samobójstwo popełnił Tim Bergling. Większość zna dobrze jego historię – przypadek Tima otworzył oczy wielu artystom, którzy również borykają się z problemami.

Od czasu tego tragicznego zdarzenia wiele się wydarzyło – Szwed zdobył masę pośmiertnych wyróżnień oraz nagród. Tym razem mamy do czynienia z czymś naprawdę wyjątkowym i pokazującym jak wielką serdecznością wśród sympatyków EDM cieszył się Avicii.

Specjalne głosowanie fanów…

Fani z całego świata już po raz drugi wybrali swoje ulubione taneczne klasyki w ramach Tomorrowland Top 1000. Przez ostatnie dwa tygodnie One World Radio regularnie zabierało słuchaczy w podróż po muzyce, odliczając po 100 utworów dziennie.

Jak się okazało nowym królem specjalnej listy festiwalu został nie kto inny, jak Avicii, wraz ze swoim hitem “Levels”. Co ciekawe, całe zestawienie zawierało aż 22 utwory Szweda.

Drugie miejsce zajął duet Dimitri Vegas & Like Mike oraz ich „Mammoth”. Trzecie miejsce na podium przypadło “Titanium” Davida Guetty.

Ubiegłoroczni zwycięzcy, czyli Swedish House Mafia i ich “One” musieli zadowolić się tym razem miejscem czwartym. Dobra wiadomość dla Szwedów z kolei jest taka, że w zestawieniu zmieściły się wszystkie ich utwory pod wspólnym aliasem.

Poniżej znajdziecie pierwszą dziesiątkę zestawienia oraz dodatkowo ranking artystów z największą ilością utworów w Top 1000. Dla porównania – tutaj możecie sprawdzić nasz artykuł dotyczący wyników ubiegłorocznego głosowania.

Tomorrowland Top 1000 – edycja 2020 – TOP10 utworów

1. Avicii – Levels (+2)
2. Dimitri Vegas, Like Mike & Moguai – Mammoth (=)
3. David Guetta feat. Sia – Titanium (+1)
4. Swedish House Mafia – One (-3)
5. Martin Garrix – Animals (bez zmian)
6. Armin van Buuren feat. Trevor Guthrie – This Is What It Feels Like (+1)
7. Sebastian Ingrosso & Tommy Trash – Reload (+4)
8. Afrojack & Martin Garrix – Turn Up The Speakers (+2)
9. Swedish House Mafia – Don’t You Worry Child (+3)
10. Dimitri Vegas, Like Mike & Martin Garrix – Tremor (-1)

Tomorrowland Top 1000 – edycja 2020 – TOP10 artystów

1. Axwell (33 utwory)
2. Martin Garrix (31)
3. Sebastian Ingrosso (30)
4. Tiësto (30)
5. Dimitri Vegas & Like Mike (29)
6. Armin van Buuren (29)
7. David Guetta (27)
8. Oliver Heldens (25)
9. Don Diablo (23)
10. Avicii (22)

Ojciec Tima w specjalnym wywiadzie dla One World Radio podziękował wszystkim, którzy głosowali na jego zmarłego syna.

Moja żona i ja jesteśmy naprawdę wdzięczni, że społeczność Tomorrowland wybrała „Levels” jako numer jeden i ich ulubiony utwór w historii festiwalu. To wiele dla nas znaczy, dla dziedzictwa Tima i oczywiście jego fanów na całym świecie. To prawdziwy zaszczyt.

W tamtym czasie nie wiedziałem, że kawałek będzie tak znany, jak teraz, ale bardzo mi się podobał od samego początku. Ma tak pozytywne intro i byłem bardzo zaskoczony, ponieważ dużo słuchałem muzyki house Tima. Podejmował nieoczekiwane kroki, kiedy komponował i produkował. Myślę, że połączenie wokalu Etty James i muzyki house oraz sposób, w jaki Tim to zrobił, były niesamowite.

Klas Bergling

Pełne zestawienie znajdziecie pod tym linkiem. Z kolei poniżej zostawiamy zapis livestreamu, podczas którego Sunnery James & Ryan Marciano prezentowali największe klasyki Tomorrowland.

SI US PLAU