kontakt

Może wydawać się do dla niektórych absurdalne, jednak takie są fakty – memy posiadają ogromną moc przekazu, a już szczególnie gdy staną się viralami. Niezwykle ważną kwestią jest dobór utworu towarzyszący zabawnej serii filmików. O tym, jak memy mogą wpłynąć na popularność danego kawałka przekonał się chociażby duet Bag Raiders. W 2017 roku ich numer “Shooting Stars” został użyty w znanych większości użytkowników internetu przeróbkach.

Miało to ogromny wpływ na uznanie piosenki, która po ośmiu latach od wydania znowu była na topie i zyskała ponad 100 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

EDM is going viral

Podobna sytuacja ma obecnie miejsce przy utworze “Astronomia“, który w 2010 roku wydał rosyjski producent Tony Igy. W 2014 roku z kolei nową wersję opublikował duet Vicetone – i to właśnie ta wersja obecnie robi sporo szumu wśród memiarzy. Piosenka jest używana jako podkład w serii memów z tańczącymi żałobnikami niosącymi trumnę. Tego typu obrzędy pochówku coraz częściej stają się ważnymi elementami pogrzebów w Ghanie. Sami tancerze, ubrani na czarno, określają to jako “podniesienie na duchu w czasie pogrzebu“.

Na czym polega seria filmików?

W memach z tej serii sytuacje kończą się głównie jakimś failem. Całą puentą filmiku są oczywiście tancerze z trumną, bujający się do “Astronomii”. Ghańscy żałobnicy stali się obecnie ogromnym viralem. Przeróbki z ich udziałem osiągają w serwisie YouTube zawrotne liczby wyświetleń.

Autorzy numeru mają powody do dumy

Na popularności mema zyskali również twórcy utworu, który w nim występuje. Wyświetlenia pod nową wersją “Astronomii” skoczyły niczym Adam Małysz w Willingen, osiągając prawie 50 milionów na YouTube. Pod filmem aż roi się od komentarzy dotyczących tancerzów z Ghany. Do serii przeróbek odnieśli się nawet sami Vicetone w jednym z instagramowych postów.

Popularność viralowego mema trwa w najlepsze i przekuwa się także na nowe wersje utworu. Jedną z nich zaprezentował w ostatnich dniach chociażby ANGEMI.

Poniżej z kolei możecie zapoznać się z utworem, wokół którego ten cały szum ma miejsce.

kontakt