Kobiety nie gęsi, swój ranking mają. NERVO na szczycie DJane Top 2020, w zestawieniu także Polki!

Portal DJane Mag już po raz czwarty przeprowadził głosowanie na najpopularniejsze żeńskie przedstawicielki sceny EDM.

kalendarz

Świat muzyki elektronicznej zdominowany jest przez mężczyzn. Nie brakuje jednak w nim płci pięknej, która coraz śmielej poczyna sobie na scenie muzyki elektronicznej. W ogólnych rankingach promujących muzykę elektroniczną kobiety zazwyczaj nie plasują się na najwyższych miejscach, choć w alternatywnej wersji rankingu DJ Mag’a w pierwszej dziesiątce był zachowany parytet. Od 2017 roku odbywa się jednak ranking przeznaczony tylko i wyłącznie dla pań.

Damski DJ Mag

Z roku na rok ranking organizowany przez DJane Mag – portal poświęcony żeńskiej części sceny, cieszy się coraz większą popularnością. Nie jest może on tak bardzo popularny jak ten organizowany przez DJ Maga, lecz grono głosujących się ciągle powiększa. Również same DJki coraz śmielej angażują się w promocję tego przedsięwzięcia. Od samego początku na szczycie znajdowały się siostry NERVO. Czy w 2020 roku jest podobnie?

emuze.me

Ponowny triumf

Na najwyższym miejscu już po raz czwarty znalazły się australijskie bliźniaczki. Tuż za nimi uplasowała się MATTN, czyli prywatnie żona Dimitriego Thivaiosa, znanego z duetu Dimitri Vegas & Like Mike. Najniższe miejsce podium należy triumfatorki alternatywnego rankingu DJ Mag, czyli Charlotte de Witte. W całym zestawieniu nie zabrakło przedstawicielek różnych gatunków muzyki elektronicznej. Ciekawostką jest również, że organizatorzy przygotowali osobne grafiki z podziałem na kontynenty. Dzięki temu dowiedzieliśmy się które artystki są popularne w obu Amerykach, Azji czy Europie. W poświęconej Staremu Kontynentowi statystyce znalazły się również panie z naszego kraju. Na 87. pozycji w Europie uplasowała się Nina Suerte, zaś dwanaście pozycji wyżej, bo na 75 miejscu, znalazła się Diamond Skull.

Całą listę 100 najpopularniejszych DJek na świecie możecie zobaczyć poniżej.

emuze.me

ultra

Total
5
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?