kontakt

Coraz więcej utworów obecnie się ukazujących nawiązuje do innych, wydanych przed laty. Instytucja coverów jest dobrze znana w muzyce tanecznej od dawna, o czym nieraz już na naszych łamach pisaliśmy. Naturalnym jest więc fakt, że na tapet będą brane też numery mające swoje niepodważalne miejsce w kanonie tanecznej elektroniki. Tego typu przykładem w roku ubiegłym była chociażby nowa wersja “9 PM (Till I Come” od ATB, którą odświeżył Topic.

Topic chętnie przerabia taneczne klasyki

Zahaczająca o slap house edycja klasyka z 1998 roku stała się niemałym przebojem. I to zarówno na Spotify (430 milionów streamów), jak i w radiostacjach (6. miejsce na liście najchętniej granych utworów w polskich rozgłośniach). Niemieckiemu producentowi o korzeniach chorwackich najwyraźniej tego typu zabawa się spodobała, bowiem rok później postanowił zabrać się za kolejną taneczną ikonę.

For An Angel” to numer, który miał wielki wpływ na karierę Paula van Dyka. Wydany w 1994 roku trance’owy klasyk zdefiniował także wiele gustów muzycznych europejskich fanów muzyki klubowej. I to właśnie ten utwór wrzucił na warsztat Topic, który postanowił połączyć siły z Robinem Schulzem.

Na wokalu pojawił się Nico Santos, który z Tobiasem (bo tak na imię ma Topic) wcześniej już współpracował. Wcześniej nagrali razem takie utwory, jak „Like I Love You” oraz „Home”. Ten drugi, wydany w 2015 roku utwór, pokrył się platyną w Niemczech i podwójną platyną w Australii.

Nowa edycja “For An Angel”

In Your Arms (For An Angel)” osadzone jest w delikatnym, radiowo-house’owym brzmieniu, w którym slapowego soundu zdecydowanie mniej jest w “Your Love (9 PM)”. W cały track delikatnie wpasowany jest motyw przewodni z “For An Angel”, tym razem w wersji fortepianowej.

Zupełnie nową, mającą na Spotify już blisko 4 miliony streamów wersję trance’owego klasyka od Paula van Dyka możecie sprawdzić poniżej.

kontakt