Tribbs zaskakuje na koniec roku. Przed nami debiutancki album i collab z Alokiem

To jest przełomowy rok w karierze Tribbsa. A to jeszcze nie koniec – na 2023 rok zaplanowane są jeszcze debiutancki album i collab z Alokiem.

sunrise

Znajdźcie nam mocniejszy wjazd na polską scenę elektroniczną niż ten, który wykonał Tribbs – my poczekamy. Mikołaj Trybulec bardzo szybko wyszedł z roli twórcy alternatywnego duetu Linia Nocna i songwritera i stał się jednym z bardziej znanych DJów i producentów w rodzimym mainstreamie. Choć jego kawałki to w głównej mierze bardziej komercyjne i radiowe produkcje, to w dalszym ciągu raz na czas otrzymujemy coś bardziej klubowego i nastawionego bardziej na międzynarodowego odbiorcę.

Jednak umówmy się – to właśnie dance-popowe covery znanych polskich przebojów utorowały młodemu twórcy drogę do serc i uszu słuchaczy. Jego pozycja staje się jednak na tyle mocna, że stacje radiowe zaczynają przychylnie patrzeć także na oryginalne produkcje. Przykładów długo szukać nie trzeba – w tym roku mieliśmy chociażby “Future Champ” z czeskim raperem Benem Cristovao oraz obecnie rozkręcające się na rotacjach “Dzięki że jesteś” z wokalnym udziałem Lanberry.

kalendarz

Mocny finisz 2023

To – jak się okazuje – nie są ostatnie ruchy Tribbsa na ten rok. W tym roku ukaże się bowiem jego debiutancki album, który ma spiąć klamrą wszystkie dotychczasowe polskie wydania. Premiera przewidziana jest na 6 grudnia, czyli na Mikołajki. Wydawnictwo ukaże się nakładem Sony Music Poland. To jednak nie wszystko.

kalendarz

Jeszcze wcześniej światło dzienne ujrzy prawdopodobnie najważniejszy singiel Polaka w jego karierze. Collab z Alokiem – obecnie 4. najpopularniejszej postaci świata EDM według rankingu DJ Maga nosi tytuł “LET’S GET FKD UP” i ukaże się 17 listopada.

Naprawdę wartą uwagi jest historia powstania tego kawałka. Wszystko zaczęło się od brazylijskiej artystki o pseudonimie CERES, która udostępniła na swoim TikToku acapellę, zachęcając producentów do stworzenia pod to motywu muzycznego. Z tej zachęty skorzystał Tribbs, który użył tego wokalu do aranżacji w klimatach stutter techno. Do zabawy dołączył się także belgijski producent znany jako Mondello’G. Te trzy video – a w szczególności to od Polaka – zwróciły uwagę Aloka, który postanowił doprowadzić pracę trzech twórców do formy utworu gotowego do wydania. I tak właśnie powstało “LET’S GET FKD UP”, które – jak już wspomnieliśmy – ukaże się 17 listopada. Fragment tej produkcji znajdziecie poniżej.

sunrise

@tribbs_music

We joined forces to make the best possible version! Pre-save in bio! ✌️💙

♬ original sound – Tribbs

Tribbs już kiedyś wydawał u Aloka

Co ciekawe – to nie jest pierwsze przecięcie się dróg Polaka i Brazylijczyka. Już w 2021 roku nakładem wytwórni Aloka o nazwie Controversia ukazał się collab z brazylijskim producentem o pseudonimie Volkoder i polskim songwriterem znanym jako Reja Jay. “Whisky” ukazało się bezpośrednio po “Balu wszystkich świętych”.

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?