Tribbs remiksuje kolejny klasyk polskiej muzyki. Na tapecie Krzysztof Krawczyk

Młody polski producent ponownie odświeża rodzimą klasykę. Tym razem Tribbs wziął w obroty jeden ze szlagierów Krzysztofa Krawczyka.

freedom

Utworów polskojęzycznych w świecie muzyki elektronicznej pojawia się coraz więcej. To zasługa między innymi Mikołaja Trybulca aka Tribbs, który prócz współprac z polskimi raperami i producentami, odświeża kultowe polskie utwory. Po nowych wersjach utworów od Budki Suflera oraz Elektrycznych Gitar przyszedł czas na kolejną polską legendę – Krzysztofa Krawczyka.

Dla młodszego pokolenia

Od śmierci Krzysztofa Krawczyka minął już rok. Strata legendy polskiej muzyki była mocno opłakiwana, przez polską scenę muzyczną. Artysta zostawił po sobie sporą dyskografię, którą młodsze pokolenie nie koniecznie musi znać i doceniać. Dlatego właśnie Tribbs po raz kolejny postanowił wziąć na tapetę kultowy utwór. Tym razem jest to utwór wydany w 1987 roku “Ostatni raz zatańczysz ze mną”. Zapytaliśmy Mikołaja, dlaczego wybór padł na konkretnie ten numer.

Uważam ze to bardzo dobra kompozycja i chciałbym, żeby usłyszały go osoby z młodszego pokolenia, które niekoniecznie wynajdą utwór z 1987 roku.

Mikołaj Trybulec aka Tribbs

Jest i Kubańczyk

Do nowego odświeżenia jednego z największych hitów Krawczyka dograł się również polski raper Jakub Flas, występujący pod pseudonimem Kubańczyk. Utwór obsadzony w slap house’owym klimacie, do którego Tribbs nas przyzwyczaił przy swoich odświeżeniach, spisuje się całkiem dobrze. Mimo iż moda na ten gatunek powoli już mija, to “Zatańczysz ze mną” ma szansę podbić polskie listy przebojów. Czy tak się stanie? Czas pokaże. Niemniej – zachęcamy do odsłuchania nowej wersji Krzysztofa Krawczyka.

freedom

Total
17
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?