Tribbs

Polski producent i Laidback Luke wydali wspólny utwór! Kim właściwie jest Tribbs?

Polski producent Tribbs wydał wspólny utwór z topową gwiazdą EDM – Laidback Luke’iem. Postanowiliśmy spytać Mikołaja, jak do tego doszło.

sunrise

Polska scena muzyki EDM coraz bardziej nas zaskakuje. Rodzimi producenci, których pojawia się coraz więcej, świetnie odnajdują się w światowej branży. Wydania w dużych wytwórniach i collaby z gwiazdami powoli stają się normą. Niedawno zaskoczyła nas informacja, iż polski artysta wyda wspólny utwór z legendą muzyki elektronicznej – Laidback Luke’iem. Mowa tutaj mianowicie o Mikołaju Trybulcu, skrywającym się pod aliasem Tribbs.

Ten pan do tej pory prężnie działa na polskiej scenie muzycznej pod zupełnie innym projektem. Mikołaj wchodzi w skład duetu Linia Nocna, gdzie wspólnie z wokalistką Moniką Wydrzyńską tworzą muzykę alternatywną. Postanowiliśmy porozmawiać z Mikołajem o jego sprawnie rozwijającym się aliasie Tribbs oraz o tym jak udało mu się stworzyć collab z jedną czołowych postaci sceny EDM.

kalendarz

Shining Beats: Na co dzień działasz w duecie Linia Nocna, w którym zajmujesz się tworzeniem muzyki alternatywnej, skąd wziął się u Ciebie pomysł na EDMowy projekt Tribbs?

ultra

EDM zawsze był u mnie w głębi serca, jednak bardziej ten radiowy. W momencie, w którym zauważyłem nurt slap house’owy/brazilian basowy na tyle zainteresował mnie sam design tego wszystkiego i fakt, że Slap House leci w radiu, nawet w polskich radiach, i że zaciera się to z Popem, stwierdziłem, że poszukam tych brzmień. To było dosyć ciekawe doświadczenie, odtwarzanie tych soundów, szukanie w tym siebie, i to właśnie zaczęło się w ten sposób. Zaowocowało to też tym, że pomyślałem z moim managementem, że może trzeba stworzyć coś w tym stylu skoro co raz lepiej się w nim czuje. I tak właśnie właśnie wydaliśmy jeden singiel w sub-labelu Sony Germany – Nitron Music.

– Tribbs

Teraz nasz rodak postanowił rozwinąć nieco swój solowy projekt wydając kolejne utwory. Najnowszy z nich “Whistle“, nagrany wspólnie z Laidback Luke’iem miał swoją premierę dzisiaj. Co ciekawe – jest to cover wielkiego hitu Flo Rida’y o tym samym tytule sprzed prawie 9 lat.

Shining Beats: Powiedz nam, jak doszło do Twojej współpracy z tak wielką gwiazdą muzyki EDM jaką jest Laidback Luke?

sunrise

To wszystko dzięki mojemu świetnemu managementowi Unified Songs, z którym współpracuję od ponad dwóch lat. Przez to, że jednym z moim menagerów jest Ash, który tworzy jako Bright Sparks (właściwie w duecie). Dzięki temu, że wysłali oni „Whistle” do wielu DJ-ów, to właśnie Laidback Luke stwierdził, że on to czuje i dołoży do tego swoje brzmienie i dzięki temu się udało.

– Tribbs

Polak miał również swój udział przy utworach wielu gwiazd sceny EDM. Jego imię i nazwisko widnieje chociażby w creditsach do numeru “Somebody” od Olivera Heldensa i Funkin Matta.

Jeśli chodzi o Olivera Heldensa to napisaliśmy wspólnie z Bright Sparks demówkę u niego w domu w Edynburgu i była ona na początku trochę inna produkcyjnie. Było to trochę bardziej w sznycie duetu Europa. Została ona później nieco sflipowana przez ekipę Olivera i Funkin Matta.

– Tribbs

My oczywiście trzymamy kciuki za dalszy rozwój Mikołaja w EDMowym poletku i nie możemy doczekać się kolejnych (miejmy nadzieję) dużych wydań. Bacznie obserwujcie tego producenta, bo coś czujemy, że jeszcze nieraz nas zaskoczy!

kalendarz

ultra

kalendarz

Total
21
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?