Tribbs najchętniej słuchanym Polakiem na Spotify. Nawet, jeśli weźmiemy pod uwagę Chopina

Ponad 7 milionów monthly listeners – tyle obecnie na Spotify posiada Tribbs, co czyni go najpopularniejszym Polakiem na tej platformie.

2sher

Temat polskiego Spotify obserwujemy uważnie już od naprawdę długiego czasu. Tym samym mieliśmy okazję widzieć wiele postaci, które przebojem wbijały się do czołówki, niejednokrotnie obejmując pierwszą pozycję w naszym rankingu najchętniej słuchanych. Popularyzacja zielonej platformy streamingowej nad Wisłą powoduje siłą rzeczy, że polscy wokaliści, zespoły czy producenci są słuchani przez większą liczbę osób. Dzięki temu chociażby liczba postaci, które mają więcej niż milion słuchaczy w skali miesiąca wzrosła zaledwie w dwa lata z kilkunastu do średnio ponad osiemdziesięciu.

Rośnie także pułap wejścia na szczyt zestawienia. Swego czasu było to jeszcze 1,3 miliona (to były czasy, kiedy na czele zestawienia był Skytech), zaś ostatnio jest to już ponad 7 milionów. Jako pierwszy w te rewiry zawitał TWISTED – producent tworzący muzykę phonk, którego “Worth Nothing” ma obecnie 275 milionów streamów. Teraz, jako drugi współczesny artysta, tej sztuki dokonał Tribbs.

emuze.me

Chopin pokonany

Najpopularniejsza postać polskiej sceny muzyki elektronicznej według Polish DJs Chart może się cieszyć według danych z 4 lutego gronem 7 337 971 monthly listeners. Tym samym zdecydowanie dystansuje resztę stawki – będący na miejscu drugim Maestro Chives ma “zaledwie” 3,7 miliona słuchaczy. Polskiemu producentowi udało się więc prześcignąć takie nazwiska, jak Hardwell, Eric Prydz, ATB, Vini Vici, Duke Dumont czy Chase & Status.

Co istotne – Mikołajowi udało się również prześcignąć Fryderyka Chopina, który w kategorii “najpopularniejsi polscy artyści, także ci nieżyjący” od lat wiedzie prym. 4 lutego uznany polski kompozytor miał 7 104 515 słuchaczy. Z każdym dniem różnica ta rośnie.

ultra

Do tego sukcesu znacznie przyczynił się zagraniczny sukces collabu z Alokiem pt. “LET’S GET FKD UP”. Numer ten jest już od dłuższego czasu w czołówce najchętniej słuchanych na Spotify w Niemczech, Czechach, Austrii i Słowacji. Niestety, w Polsce aż takiego sukcesu nie ma – obecnie to dopiero 127. najchętniej słuchany kawałek. Jednocześnie jednak jest to miejsce 10. w kategorii muzyki elektronicznej – co notabene mówi swoje na temat kondycji tego typu brzmień w naszym mainstreamie.

Oczywiście nie można odbierać należnych zasług polskojęzycznemu hitowi Mikołaja, którym jest collab z Lanberry pt. “Dzięki, że jesteś”. Od kilku tygodni ta propozycja utrzymuje się w TOP5 polskiego Spotify, a także statystyk airplay.

Na koniec jeszcze szybki rzut okiem na czołówkę polskiego Spotify. Wygląda ona następująco:

kalendarz

Lp.ArtystaLiczba słuchaczy
1Tribbs7,337,971
2Maestro Chives3,752,604
3TWISTED3,277,101
4kets4eki3,167,946
5Dawid Podsiadło2,745,325
6Bedoes 21152,624,018
7ConKi2,562,063
8sanah2,483,817
9Taco Hemingway2,232,558
10Gibbs2,211,219

Pełny i aktualizowany co miesiąc ranking 100 najchętniej słuchanych współczesnych polskich artystów na Spotify znajdziecie na naszej stronie, pod tym linkiem.

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?