kontakt

Większość z Was powinna znać duet Tritonal, jednak nie zdziwilibyśmy się, gdyby ten tekst czytały również osoby niekojarzące tych artystów. Nie dziwi nas to zbytnio – wszak Amerykanie kierują swój projekt głównie na rodzimy rynek. Dobrze wiemy, jak wielki jest potencjał i fanbase w USA, wobec czego takie działanie ma sens.

Chad i David “zabawę” w produkcję muzyki zaczęli w 2008 roku, od tego czasu wiele się zmieniło. Na swoim koncie mają trzy albumy studyjne oraz kawałki między innymi z The Chainsmokers, czy Cash Cash. Dodatkowo prowadzą od lat własną wytwórnię Enhanced Recordings, gdzie wyszło wiele godnych uwagi utworów.

Ostatnio na Twitterze duet podzielił się bardzo ciekawą informacją. Panowie oznajmili, że ukończyli prace nad najnowszym albumem.

Kończymy dziś zupełnie nowy album, który trwa ponad godzinę i został CAŁKOWICIE zapisany w jednym pliku w Logic Pro X. Całość ma 417 ścieżek. To jeden duży, spójny, eteryczny i medytacyjny kawał muzyki, w którym w audio nie ma przerw. JESTEŚMY BARDZO PODEKSCYTOWANI!

Tritonal

Pod postem wywiązała się dyskusja, skąd pomysł akurat na taką formę prezentacji albumu i jakim cudem komputer wytrzymał takie obciążenie.

Amerykanie dodali, że to “pierwszy album, który kiedykolwiek rozważaliśmy jako książka lub ujednolicona historia, w której jeden motyw nieustannie powtarza się na różne sposoby.” Całość obejmuje 65 minut, 15 różnych zmian tempa oraz 14 różnych tonacji. Znając poczynania Amerykanów może to być kawał dobrego progressive house’u!

Jesteśmy bardzo ciekawi, co takiego przygotował dla nas duet Tritonal. Niestety – na ten moment nie wiadomo nic o dacie premiery krążka.


foto: rukes.com

kontakt