Twitch uruchamia specjalny program dla muzyków. Kolejna możliwość monetyzacji twórczości!

Twitch uruchamia The Collective – program dla muzyków. Dzięki niemu, artyści będą mogli m.in. poszerzyć grono odbiorców poprzez livestreamy.

kalendarz

W ostatnim czasie nastąpił swego rodzaju “boom” na streamowanie. Artyści, w tym także DJe i producenci, którym pandemia odebrała możliwość bezpośredniego kontaktu z fanami, postanowili na czas lockdownu przenieść swoją działalność do Internetu. Z takiego rozwiązania korzystało wiele postaci sceny muzyki elektronicznej, które grały swoje sety przed kamerami.

Jednak nie samymi występami DJ żyje. Wielu artystów, takich jak deadmau5, produkowało muzykę na żywo, a także… grało w gry. Do elektronicznej interakcji z fanami wykorzystywali popularne platformy livestreamingowe, do których należy między innymi Twitch.

kalendarz

Specjalne miejsce dla muzycznych streamerów

Twitch najwidoczniej zauważył wzmożoną aktywność muzyków na platformie i postanowił uruchomić specjalny program, który pozwoli im między innymi poszerzyć grono słuchaczy. Ponadto, Twitch Collective, bo o ten program chodzi, zaoferuje poradnik, z którego użytkownicy dowiedzą się, jak korzystać z platformy do strumieniowego przesyłania tutoriali, sesji studyjnych, czy treści muzycznych, takich jak sety DJskie. Program wspierany jest między inntmi przez Discord, DistroKid, Rolling Stone i Amazon Music.

ultra

Streamowanie zostanie z nami na zawsze?

Livestreamy popularne są już od wielu lat, szczególnie wśród graczy. W pandemii z wiadomych względów rozwiązanie to odnotowało gwałtowny wzrost zwolenników. Póki co nie zapowiada się, by ta sytuacja się zmieniła. Zakładamy, że do społeczności Shining Beats należą też muzycy, więc zachęcamy do aplikowania do programu. Można to uczynić pod tym linkiem. Powodzenia!

kalendarz

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?