Typujemy 10 utworów, które na pewno usłyszycie na ON AIR Festival

Czego możemy się spodziewać na ON AIR Festival? Postanowiliśmy wytypować 10 kawałków, które są “pewniakami” w setlistach artystów z lineup’u.

kalendarz

Wielkimi krokami zbliża się pierwsza edycja ON AIR Festival. W dniach 9 i 10 września stołeczne lotnisko na Bemowie zostanie przejęte przez szeroko rozumiane alternatywne brzmienia. Na czele lineup’u stoją między innymi Tame Impala, Jorja Smith, Jamie XX i Royksopp. Repertuar jest naprawdę szeroki i nie brakuje w nim numerów, które usłyszymy na pewno. Oto nasze typy tracków, co do których jesteśmy przekonani, że uświetnią festiwalowe zamknięcie lata.


sanah i Artur Rojek – Tęsknię sobie

Mieliśmy akurat niemałego farta będąc na koncercie sanah w Krakowie, bowiem właśnie podczas tego występu gościnnie pojawił się były wokalista Myslovitz. W wypadku ON AIR Festivalu raczej nie możemy liczyć na rewanż ze stronny Zuzanny, ale tak czy tak usłyszenie tej ballady w piątkowe popołudnie będzie rzeczą z katalogu “bardzo przyjemne”.

emuze.me

Tame Impala – The Less I Know The Better

Największy przebój Kevina, który na Spotify ma ponad miliard odtworzeń. Można go nazwać wręcz “klasyką gatunku”. Trzeba coś mówić więcej?

Royksopp – Here She Comes Again

Wokal jest dobrze znany – wszak nieraz mogliśmy go usłyszeć w rozgłośniach radiowych. Tam swoje miejsce miał jednak remix DJa Antonio, ale norweski duet raczej uraczy nas inną wersją. Przy tym ciężko powiedzieć, czy będzie to oryginał. Jako, że Royksopp wystąpią w formule DJ set, to raczej możemy spodziewać się po prostu innego remiksu.

ultra

Jorja Smith feat. Burna Boy – Be Honest

240 milionów na Spotify, a do tego platyna w UK i Francji oraz złoto w Australii. Już samo to mówi o tym, jak ważny dla Brytyjki jest ten przepełniony dancehall’owym wajbem singiel. Bardzo wakacyjne brzmienie w sam raz na zakończenie bardzo ciepłego w naszym kraju lata – czy można mieć lepsze combo?

The Kooks – Connection

Panowie wydali w tym roku nowy album, zatytułowany “10 Tracks To Echo In The Dark”. Wiodącym numerem z niego jest właśnie “Connection” – a, że zazwyczaj na koncertach gra się aktualny materiał, na czele z singlami, to ten kawałek usłyszymy na żywo na pewno.

Otsochodzi – KFC

Młody Jan na ON AIR Festivalu będzie promować swój nowy album, zatytułowany “TARCHO TERROR”. Ze wszystkich wydanych w ramach tego krążka numerów najlepiej przyjął się “KFC”. I wcale nas to nie dziwi – wszak kawałek ten ma naprawdę duży koncertowy potencjał. Stąd więc prosta droga na setlistę koncertu w rodzinnym mieście.

kalendarz

Otsochodzi feat. Oskar83 – WWA Melanż

A skoro to koncert w Warszawie, to i “WWA Melanż” zabraknąć nie może. Ten track nadaje się bardziej do pobujania się niż do poskakania, ale w koncertowych warunkach także daje radę. Swoją drogą, nasz redakcyjny ziomek, Max Klimek, wydał niedawno moombahtonowy flip tego tracka, który – podobnie jak oryginał – warto obadać.

Kaśka Sochacka – Niebo było różowe

Jeśli Twoja koleżanka w ostatnich miesiącach wrzucała na storiesy zdjęcie zachodzącego słońca i towarzyszącego jemu różowego nieba, to na pewno dodała właśnie ten kawałek. Co prawda Kaśka zagra swój koncert na długo przed zachodem słońca, ale to szkodzić nie będzie – tą piosenkę usłyszycie na pewno, wbijając na teren festiwalu w sobotę po 17.

Celeste – Stop This Flame

Tą piosenkę poznaliśmy, słyszący ją w jednym ze spotów reklamowych tego festiwalu. I jeśli chcielibyśmy jakimś konkretnym kawałkiem określić klimat imprezy, to byłby to właśnie ten. No, to sami wiecie już chyba, czy “Stop This Flame” wybrzmi na bemowskim lotnisku 😉

Tymek feat. Kuba Karaś & Urbanski – Oczko w głowie

To już nie ten sam Tymek, którego możemy kojarzyć z numeru “Język ciała” i albumu “Klubowe”. Jego obecne numery mają trochę inny, bardziej uczuciowy klimat. Dobrym przykładem dla ukazania tego, w którą stronę poszedł wokalista, jest właśnie “Oczko w głowie”. Lubimy od czasu do czasu posłuchać go sobie w redakcji, chętnie usłyszymy go także na żywo.

emuze.me

ultra

To są nasze “pewniaki” do usłyszenia na ON AIR Festival. Jeśli chcecie się przekonać, czy mieliśmy rację, to po prostu musicie także być na miejscu. Szczegóły dotyczące lineup’u wydarzenia znajdziecie pod tym linkiem, a bilety – tutaj.

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?