kontakt

Na festiwalach trzeba przede wszystkim uważać na siebie. O tym zapewne pamięta każdy, ale umówmy się – tego typu wydarzenia są w dużej mierze po to, aby się wyszumieć. To z kolei prowadzi do różnych sytuacji, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie. Najczęściej spotykanymi sytuacjami są chociażby przypadki skręcenia kostki, ale zdarzają się też inne “wypadki przy pracy”. Tym razem jednak otrzymujemy przykład tak nieprzyjemny, jak niespotykany.

Pogo za jeden palec

W te wakacje Wielkiej Brytanii odbyło się dość sporo festiwali. Jednym z największych był mający miejsce w ostatni weekend sierpnia Reading Festival, w którym brało udział około 90 tysięcy osób. Podczas występu jednego z raperów – o pseudonimie Aitch – rozkręciło się dość potężne pogo, w którym wzięła udział szesnastoletnia Summer Gibbs. Nie był to dla niej, niestety, najlepszy pomysł – jak się później okazało, udział w tej dość brutalnej (acz spektakularnie wyglądającej) zabawie kosztował ją… amputację części środkowego palca u ręki.

imageedit_19_4228320413

Młoda Brytyjka uznała najwyraźniej, że jest to dobra rzecz do pochwalenia się na portalu TikTok – dlatego najpewniej w sieci pojawiło się video mówiące ze szczegółami, co się stało.

@sxibbs

##duet with @theryanwingfield didn’t even get to finish @aitch12 first song 🥲 ##foryou ##readingfestival ##lostmyfinger

♬ original sound – TheRyanWingfield

Bohaterka tego zdarzenia najpewniej niewiele sobie z tego robi i podchodzi z dystansem do tematu – a wskazuje na to wymienienie tego “life achievementu” w swoim opisie na TikToku…

To brutalna zabawa

Cóż, moshpit to brutalna zabawa i można sobie co nieco w niej uszkodzić lub – jak w tym wypadku – nawet coś stracić. I choć z jednej strony rozsądnym jest niebranie udziału w takich koncertowych aktywnościach, to z drugiej strony – bez ryzyka nie ma zabawy!

kontakt