Ukraińscy DJe i producenci o rosyjskiej inwazji. “Mam nadzieję na spokój w moim kraju”, “J***ć Putina!”

Reprezentujący żółto-niebieskie barwy DJe i producenci jednoznacznie wyrazili się w social mediach na temat rosyjskiej inwazji.

freedom

W nocy ze środy na czwartek prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił rozpoczęcie tzw. “operacji specjalnej” na terenie ukraińskiego Donbasu. Działania rosyjskich wojsk objęły jednak całą Ukrainę – mamy więc de facto do czynienia z wojną między obydwoma krajami. Rosyjskie wojska przekroczyły ukraińskie granice w wielu miejscach, zaś duże miasta, lotniska oraz obiekty wojskowe zostały zaatakowane. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński wprowadził na terenie całego kraju stan wojenny.

Tragiczna sytuacja dotyka całe ukraińskie społeczeństwo – także jego część związaną ze sceną muzyki elektronicznej. DJe i producenci z Ukrainy wykorzystali swoje social media, aby nagłośnić sprawę i jasno stanąć po stronie swojego kraju. Poniżej przedstawiamy statementy kilku z nich, które pojawiły się w czwartkowy poranek na portalach społecznościowych.


Nigdy nie myślałam, że będę w środku wojny! Nie mogę uwierzyć, że dzieje się to w XXI wieku. Ludzie, proszę – przestańcie się nienawidzić. Chcę pokoju w moim kraju i na całym świecie

Korolova

Dziś rano o 5 rano obudziły nas eksplozje. Nasza ojczyzna została zaatakowana. Nigdy nie myślałam, że coś takiego wydarzy się w naszym kraju.

Kwestie polityczne nie powinny być rozstrzygane w ten sposób. Nikt nie wygrywa na wojnie.

Mam nadzieję na spokój w moim kraju. Kraj, który kocham całym sercem, to nasz dom i jesteśmy zjednoczeni.

Pozostań silną Ukraino!

Miss Monique

Mam coś do powiedzenia.

Od tygodnia przeżywam ogromne załamanie psychiczne, bo ta sytuacja na Ukrainie jest dla mnie bardzo osobista.

Jestem z Ługańska, ja i moja rodzina staliśmy w obliczu wojny w 2014 roku, to był prawdziwy koszmar. Moja rodzina nadal mieszka w Ługańsku, więc na co dzień żyję w stresie i strachu, codziennie dzwonię do mamy i pytam, czy jest bezpieczna.

Podczas gdy społeczność muzyki elektronicznej okazuje swoje wsparcie, nie wiem nawet, co powiedzieć, mój strach jest tak ogromny, że sparaliżował mnie. Starałam się unikać mediów społecznościowych, aby się uspokoić.

Dzisiaj ponownie spotkałam się z moim największym lękiem. 5 ukraińskich miast obudziły wybuchy, rozpętała się wojna. Proszę o okazanie wsparcia, szerzenie informacji o rosyjskiej agresji na Ukrainę i wsparcie armii ukraińskiej. Jebać Putina!

Daria Kolosova

Moje modlitwy są z rodziną na Ukrainie i wszystkimi, którzy są w tej smutnej sytuacji 🙏

Nie mogę uwierzyć w to, co dzieje się w mojej ojczyźnie.

Juicy M

Cały świat jest zaniepokojony tym, co dzieje się na Ukrainie. Rozpoczęły się wystrzały rakietowe i ataki na miasta Ukrainy przez siły rosyjskie. Nie możemy się do tego nie odnieść.

To nasz kraj, w którym się urodziliśmy i wychowaliśmy. To barwy flag, które reprezentujemy grając na całym świecie i z dumą staramy się wspierać i rozwijać nasz kraj. To jest nasz dom.

Prosimy wszystkich Rosjan o zrobienie wszystkiego, aby to powstrzymać i chronić cywilizowany świat. Otrzymujemy wiele próśb o występy w Waszym kraju, ale teraz Waszym zadaniem jest pomóc nam powstrzymać ataki i śmierć z Waszego kraju.

Potrzebujemy Waszego wsparcia.

ARTBAT

freedom

Total
6
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?