Paraliż komunikacyjny utrudnił transport po pierwszym dniu Ultra Music Festival! [UPDATE]

Po pierwszym dniu Ultra Music Festival 2019 imprezowicze napotkali ogromny problem z powrotem z imprezy. Tysiące osób musiało wracać na piechotę.

sunrise

Za nami pierwszy dzień Ultra Music Festival 2019. Inauguracja obecności dziesiątek tysięcy Ultranauts na Virginia Key była pełna mocnych muzycznych wrażeń – w tym także tych napawających polskich fanów EDM dumą.

Ten medal ma jednak dwie strony – a ta druga naprawdę kiepsko rzutuje na ocenę imprezy przez osoby, które pojawiły się na Florydzie. Wszystko rozbija się o transport z wyspy na kontynentalną część Miami.

kalendarz

Komunikacja autobusowa, która miała zostać zapewniona przez organizatorów wydarzenia, nie poradziła sobie z tak dużą ilością osób oczekujących na powrót do miasta – przewoźnik nie dysponował po prostu odpowiednio liczną flotą. Jeden z internautów porównał nawet sytuację mającą miejsce przy wejściach do autobusów do “Igrzysk śmierci”.

ultra

Dodatkowo, jedyna droga prowadząca z wyspy do miasta została zablokowana z powodu wypadku samochodowego. W sieci zaczęły pojawiać się wpisy oburzonych uczestników festiwalu, którzy niejednokrotnie porównywali tegoroczne Ultra do Fyre Festival.

https://twitter.com/DylanBrett00/status/1111919189051301888?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1111919189051301888&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.local10.com%2Fnews%2Flocal%2Fmiami%2Fgetting-off-virginia-key-proves-to-be-a-nightmarish-challenge-for-ultra-fans

Większość z nich musiało na transport powrotny czekać godzinami, dlatego w stronę miasta ruszył wielotysięczny tłum osób, które cierpliwości nie miały i zamiast czekać, wolały zafundować sobie prawie pięciokilometrowy spacer.

sunrise

Tysiące osób idzie przez groblę komunikacyjną, aby wydostać się z terenu festiwalu. Nie widzieliśmy ani jednego samochodu jadącego w naszym kierunku. Policja nie ma kontroli nad tłumami.

David Gonzalez

Sfrustrowani imprezowicze po przejściu na drugą stronę spotkali się z kolejną przeszkodą. Tysiące podirytowanych ludzi zaczęło używać aplikacji Uber i Lyft, jednak z powodu przeciążenia serwerów, przewozowe apki przestały działać.

Po trzymilowej podróży przez groblę na piechotę nadal występują problemy. Tysiące osób grzebie w Uber i Lyft. Aplikacje się nie ładują.

David Gonzalez

Ultra Enterprises oraz władze Miami na ten moment nie wydały żadnego oświadczenia dotyczącego incydentów z ubiegłej nocy. Pozostaje nam więc czekać na dalszy przebieg wydarzeń i mieć nadzieję, że festiwal nie zostanie odwołany – a takie głosy pojawiają się coraz częściej.

UPDATE

ultra

kalendarz

Organizatorzy wydali oficjalne oświadczenie, które prezentuje się następująco:

Zeszłej nocy wielu z Was doświadczyło trudnych warunków opuszczając festiwal. Jest to niedopuszczalne i niezgodne z wysokimi standardami, których od nas oczekujecie. Przepraszamy za to.


Jak możecie się spodziewać, współpracujemy już z miastem i hrabstwem, aby natychmiastowo rozwiązać te problemy.


Z niecierpliwością czekamy, aby zaoferować Wam znacznie lepsze wrażenia z transportu dzisiaj i przez cały weekend (…).

Ultra Music Festival

Do działania włączyli się także przedstawiciele miasta – Doug Hanks, reporter Miami Herald skontaktował się z Alice Bravo, dyrektor ds. transportu Miami. Najważniejsze założenia podjętych przez władze to:
wcześniejsze godziny kursowania busów,
skuteczniejsze przekierowanie pieszych na wydzieloną ścieżkę dla rowerów i pieszych.

sunrise

Nie oznacza to rzecz jasna, że problemy znikną całkiem – obecności pieszych na grobli nie sposób uniknąć.

kalendarz

Total
24
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?