Ultra Music Festival zagra w Abu Dhabi. Ekspansja EDM na Bliski Wschód trwa!

Ekspansja EDMowych festiwali na Bliskim Wschodzie trwa w najlepsze. Już w marcu 2020 roku odbędzie się pierwsza edycja Ultra Abu Dhabi.

sunrise

Ultra Music Festival to jeden z tych festiwali muzyki elektronicznej, który nie ogranicza się tylko i wyłącznie do jednego miejsca na świecie. Już od 2012 roku marka podbija różne miejsca na całym świecie. Swoje edycje ma między innymi Japonia, Korea, Australia czy Europa. Teraz Ultra Worlwide wzbogaca się o kolejną lokalizację. Tym razem powody do zadowolenia będą mieć Ultranauts zamieszkujący Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Z Abu Dhabi do Australi

To będzie pierwsza edycja, jaka odbędzie się w tym kraju, a dokładnie w jego stolicy Abu Dhabi. Impreza odbędzie się w dniach 5 i 6 marca 2020 roku – a więc dokładnie dwa tygodnie przed kultową edycją w Miami. Ciekawostką jest również to, że dzień po zakończeniu pierwszego epizodu w Abu Dhabi, Ultra przenosi się do Australii. Będzie to więc niezwykle pracowity czas dla członków ekipy odpowiadającej za przebieg eventów spod znaku “U”.

kalendarz

Wyjątkowy lineup

Debiut UMF w Abu Dhabi zapowiada się spektakularnie, a to za sprawą gwiazd, które zagrają na evencie. Na “dziewiczej” imprezie wystąpią chociażby Afrojack, Alesso, DJ Snake, Zedd czy Eric Prydz. Fani bardziej undergroundowych brzmień również mogą być zadowoleni – na scenie Resistance wystąpią chociażby Cirez D, Seth Troxler czy Nic Fanciulli. Wszystkie nazwiska ujęte w pierwszej fazie lineupu można zobaczyć na poniższej grafice.

ultra

Ekipa artystów, którzy zagrają na DU Arena, imponuje już teraz – szczególnie, że to dopiero pierwsza edycja tego eventu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jest to jednocześnie część ekspansji muzyki elektronicznej na Bliski Wschód – wcześniej już informowaliśmy o pierwszym stricte EDMowym festiwalu w Arabii Saudyjskiej.

W wypadku eksplorowania nowych rynków zawsze pojawiają się obawy odnośnie tego, czy do poziomu artystów dostosuje się miejscowa publiczność. Poprzeczka postawiona jest dość wysoko – a o tym, co z tego wyniknie, przekonamy się już za 3 miesiące.

sunrise

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?