kontakt

UPDATE: Po publikacji informacji o rzekomym odwołaniu Ultra Europe 2020, na łamach portalu EDM Tunes pojawiło się stanowisko organizatorów, dementujące doniesienia podane na portalu Reddit.

Jesteśmy w stałym kontakcie z miastem Split, ekspertami z chorwackiego rządu, agencją ochrony cywilnej oraz służbami zdrowia i w dalszym ciągu monitorujemy i reagujemy na rozwój sytuacji.

Poniżej znajdziecie oryginalną treść naszego artykułu.


COVID-19 ma na scenę festiwalową wpływ, którego nie spodziewalibyśmy się nawet w najgorszych snach. Do tej pory ogłoszono odwołanie (lub przełożenie) największych EDMowych eventów, takich jak Tomorrowland, Ultra Music Festival czy też Defqon.1. Co naturalne, pod znakiem zapytania stało również odbywające się co roku w chorwackim Split Ultra Europe. Ze strony organizatorów od dłuższego czasu nie było żadnych konkretnych informacji – aż do dzisiaj.

Ultra Europe dopiero w przyszłym roku

Sytuacja w Chorwacji pod względem zakażeń koronawirusem nie jest aż tak tragiczna jak w innych państwach. Wiele osób miało cichą nadzieję, że europejska edycja popularnego UMF jednak się odbędzie. Niestety, dziś w serwisie Reddit pojawiła się krótka informacja, którą do mediów miała rozesłać ekipa Ultra Europe. Możemy wyczytać z niej, że tegoroczna edycja festiwalu zostanie odwołana a oficjalne ogłoszenie będzie miało miejsce w trakcie jutrzejszej konferencji prasowej.

Co ważne, na ten moment wciąż trwa sprzedaż biletów – zapewne w najbliższych godzinach zostanie ona zakończona.

Z przykrością zawiadamiamy, że nie ma możliwości akredytowania się na Ultra Europe 2020 z powodu epidemii COVID-19.

Jest nam przykro także z powodu odwołania imprezy. Oficjalna notka prasowa zostanie rozesłana w piątek o 12:00, kiedy to odbędzie się nasza konferencja prasowa.

Trzeba przyznać, że zorganizowanie tak dużej imprezy w tym trudnym momencie graniczyłoby z cudem. Organizatorzy Ultra Europe zaplanowanego na od 10 do 12 lipca – bazując na doniesieniach – wolą nie ryzykować zdrowia uczestników. W tak ogromnym skupisku ludzi z różnych zakątków świata naprawdę nietrudno o zarażenie się COVID-19.

kontakt