Ultra Music Festival ODBĘDZIE SIĘ na Virginia Key! Czas na nowy rozdział!

sunrise

Trwającą od końca września sagę związaną z szukaniem przez Ultra Enterprises miejsca na swój festiwal można uznać za zakończoną. Wczorajsze posiedzenie rady miejskiej Miami przyniosło rozwiązanie – planowana nowa lokalizacja Ultra Music Festival, a więc wyspa Virginia Key, została zatwierdzona. Tak więc Ultranauts planujący końcówkę marca właśnie w tamtych okolicach mogą już na spokojnie kupować bilety i bookować noclegi.

Wczorajsze posiedzenie było bardzo burzliwe – dyskusja temat lokalizacji festiwalu trwała przez ponad trzy godziny i nie brakowało w niej argumentów zarówno zwolenników i organizatorów, jak i przeciwników festiwalu.

kalendarz

Ostatecznie, decyzja została podjęta stosunkiem głosów 4-1.

kalendarz

Według oficjalnych ustaleń, Ultra będzie musiało zapłacić 2 miliony dolarów za możliwość organizacji eventu i sprzedaży do 60 tysięcy biletów. Zabawa będzie odbywać się w dwóch lokalizacjach: Miami Marine Stadium (gdzie ulokowane zostaną maksimum cztery sceny) i Historic Virginia Key Park. Umowa ma obowiązywać przed dwa lata, jednak miasto w szczególnych przypadkach może ją rozwiązać z sześćdziesięciodniowym okresem wypowiedzenia.

Dzięki nowej lokalizacji, event będzie mógł trwać do 2 w nocy czasu lokalnego (a więc do 8 rano czasu polskiego). Dodatkowo, fani będą mieli zagwarantowany od festiwalu transport lądowy oraz wodny – jest to ukłon w stronę mieszkańców Key Biscayne, których zarzuty dotyczyły między innymi spodziewanego z powodu przeniesienia eventu w ich sąsiedztwo paraliżu komunikacyjnego.

sunrise

Nadchodząca edycja Ultra Music Festival ma odbyć się w dniach 29-31 marca 2019, tym samym uniemożliwiając organizatorom Rapture Music Festival organizacji swojego eventu w Historic Virginia Key Park (ichniejszy event miał odbyć się 29 i 30 marca 2019). Czekamy na oświadczenie ze strony organizatorów.

Nie musimy za to czekać na oświadczenie obozu Ultra – na ich Facebooku jest już statement, który znajdziecie w języku polskim poniżej.

“Z radością ogłaszamy, że władze Miami zgodziły się na transakcję przeniesienia Ultra Music Festival do pięknego i historycznego Virginia Key. Nowe miejsce pozwoli festiwalowi ewoluować, ostatecznie tworząc przyjemniejsze wrażenia dla wszystkich uczestników festiwalu. Z niecierpliwością czekamy na długoterminową i wzajemnie korzystną relację z naszymi partnerami w Miami i Historic Virginia Key Beach Park, podkreślając, że Ultra pozostaje w Miami.

kalendarz

kalendarz

Nowy obiekt pozwoli na wydłużenie imprezy do godziny 2:00 i zapewni festiwalowi większą frekwencję. Uczestnicy będą mieli znacznie więcej miejsca w porównaniu do poprzedniej lokalizacji, Bayfront Park. Fani będą również uczestniczyć w występach zarówno w Historic Virginia Key Beach Park, jak i Miami Marine Stadium Flex Park.

Ze względu na kulturowe i historyczne znaczenie Historic Virginia Key Beach Park i biorąc pod uwagę wyjątkowe aspekty środowiskowe związane z tym miejscem, Ultra Music Festival zamierza podjąć niezwykle wielką staranność w procesie przygotowania festiwalu i przywrócenia miejsca do normy po nim.

sunrise

Dodatkowo partnerstwo przewiduje kwotę około 20 milionów dolarów, która została przeznaczona na budowę pierwszego Muzeum Afroamerykańskiego w hrabstwie Miami-Dade.

Ultra Music Festival czeka na gości z ponad 100 krajów, aby zamknąć Miami Music Week w dniach 29-31 marca 2019 roku.”

I my także czekamy na zupełnie nową odsłonę Ultra Music Festival, która – mamy taką nadzieję – da fanom z całego świata jeszcze więcej frajdy!

kalendarz

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?