Nie żyje Vangelis. Legendarny kompozytor odszedł w wieku 79 lat

Pochodzący z Grecji a zamieszkały we Francji Vangelis zmarł w wieku 79 lat. Powody śmierci są na razie nieznane.

sb

Na naszych łamach ciężko znaleźć informacje dotyczące muzyki filmowej. Jednak gdy z tego świata odchodzi tak wielka i ikoniczna postać jak Vangelis, ciężko przejść obok tego obojętnie.

Wybitne dziedzictwo

Pochodzący z Grecji a zamieszkały we Francji kompozytor był najbardziej aktywny w latach 80 i 90. Stworzył on soundtrack do takich filmów jak: “Rydwany Ognia“, “Blade Runner“, “Łowca Androidów” czy “1492. Wyprawa do raju“.

Poza trzynastoma albumami ze ścieżkami dźwiękowymi do filmów skomponował ponad 20 solowych skomponowanych krążków. Ostatni z nich nosi tytuł “Juno to Jupiter” i zawiera 18 utworów. Ma na swoim koncie jednego Oscara (za film “Rydwany Ognia” z 1981 r.) oraz kilka honorowych odznaczeń, w tym Legii Honorowej. Na pewno niejeden młody muzyk chciałby być w takiej kondycji żeby na emeryturze jeszcze działać w świecie muzycznym.

Vangelis odszedł w wieku 79 lat. Powody śmierci są na razie nieznane. Muzyka w socialach pożegnał między innymi Armin Van Buuren.

https://twitter.com/arminvanbuuren/status/1527344691317907456

Muzyka Ewangelosa Odiseas Papatanasiua będzie żyła wiecznie. Wiele osób po dziś dzień uważa go za legendarnego kompozytora.

sb

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?