Nie żyje Virgil Abloh. Słynny projektant mody i DJ przegrał walkę z rakiem

Znany na całym świecie projektant mody, DJ i producent od 2019 roku walczył z naczyniakomięsakiem serca – bardzo rzadką postacią nowotworu.

kontakt

W wieku 41 lat zmarł Virgil Abloh. Znany na całym świecie projektant mody, DJ i producent od 2019 roku walczył z naczyniakomięsakiem serca – bardzo rzadką postacią nowotworu.

Informację podał na swoich social mediach koncern LVMH, w której skład wchodzi między innymi marka Louis Vuitton.

LVMH, Louis Vuitton i Off White są zdruzgotani ogłoszeniem śmierci Virgila Abloha w niedzielę 28 listopada na raka, z którym walczył prywatnie od kilku lat.

Wszyscy jesteśmy zszokowani tą straszną wiadomością. Virgil był nie tylko genialnym projektantem, wizjonerem, ale także człowiekiem o pięknej duszy i wielkiej mądrości. Rodzina LVMH jednoczy się w tej chwili wielkiego smutku i wszyscy myślimy o jego bliskich po śmierci ich męża, ojca, brata czy przyjaciela.

Bernard Arnault, prezes LVMH

Moda i… EDM

Virgil znany jest w głównej mierze ze stworzonej w 2013 roku modowej marki Off-White. Amerykanin był także dyrektorem artystycznym męskiej oferty Louis Vuitton. Abloh miał także powiązania ze sceną muzyczną. Już od 2009 roku współpracował z Kanye Westem – z kolei w 2011 roku został dyrektorem artystycznym albumu “Watch The Throne”.

W 2018 roku brał on udział w tworzeniu merchu dla Swedish House Mafii z okazji wielkiego powrotu. Z kolei w tym roku w ramach Off-White wszedł we współpracę z marką Pioneer DJ. Efektem kooperacji był merch oraz specjalna edycja DJskiego sprzętu.

Abloh działał także jako DJ – jego zainteresowanie w tym temacie objawiało się już w latach młodzieńczych. W 2018 roku można było go zobaczyć w akcji w klubie Hï Ibiza, a także na festiwalu Tomorrowland. W 2019 roku Amerykanin ponownie wystąpił w Boom, a do tego doszła między innymi rezydencja w klubie XS w Las Vegas.

Na koncie Amerykanina jest także między innymi wydana w 2018 roku EPka z Boys Noizem.

Virgila na swoich social mediach wspominają także czołowe postaci sceny klubowej. Wśród nich między innymi kultowa w świecie house’u wytwórnia Defected…

…Sebastian Ingrosso…

…a także Skrillex.

Total
9
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?