Polacy mocni w progresywnych rytmach. VONDA7 i Ursarix robią kolejne ciekawe ruchy

Polscy twórcy są niezmiennie silni w progresywnych produkcjach, co w ostatnim czasie potwierdzili VONDA7 oraz Ursarix.

PDC

Progressive house nie jest tak nośnym i popularnym gatunkiem jak electro, bigroom czy standardowy house, lecz ma swoich wiernych miłośników. W tym stylu naprawdę dobrze sprawdzają się też polscy twórcy. Możemy pochwalić się nie tylko liczną reprezentacją solidnych producentów i DJ’ów, ale także wytwórni, m.in. Deepersense Music, Electronic Tree czy Soundteller Records.

Praktycznie każdego tygodnia możemy być dumni z dokonań polskich twórców muzyki elektronicznej. Swój udział mają w tym ci, którzy produkują muzykę progressive house. Jednymi z ostatnich sukcesów naszych rodaków są wydania między innymi w Sudbeat oraz JOOF Aura.

emuze.me

Polka z kolejnymi sukcesami…

Niewątpliwą gwiazdą w tej stylistyce jest Argentyńczyk Hernan Cattaneo. Koncert muzyka z teatru Colon w Buenos Aires z 2018 roku ukazał się dwa lata temu na Netflixie (niestety, obecnie jest niedostępny) w formie filmu dokumentalnego pt. “Connected”. 58-latek jest znany m.in. jako założyciel wytwórni Sudbeat Music, działającej od 2009 roku.

I to właśnie jej szeregi zasiliła Sylwia Kubicka, znana z aliasu VONDA7, prowadząca od prawie 5 lat swój własny label, art/werk Records. I choć Polka może się pochwalić produkcjami dla takich marek jak: Anjunadeep, Last Night On Earth (Sasha) czy Einmusika Recordings, w wytwórni Argentyńczyka artystka pojawia się po raz pierwszy.

PDC

W ostatnim czasie Hernan zaczął częściej supportować utwory mojej wytwórni, za co podziękowałam mu w mailu. Przy okazji, wysłałam do niego moje dwa niewydane kawałki, które bez wahania zdecydował się przyjąć. Jednym z nich był właśnie “Perception”.

VONDA7


Oprócz oryginału, Cattaneo wydał dwa remiksy: Alexa O’Riona (czyli brata Richarda Duranda, który spełnia się w świecie progressive house) oraz Graziano Raffy.

…i Polak też

Wartą odnotowania jest też premiera EPki Ursarixa, którą przygotował we współpracy z irlandzkim producentem, Nalónem. Materiał złożony z dwóch kawałków przyjął JOOF Aura, label Johna 00 Fleminga. To już druga styczność naszego rodaka z wytwórnią słynnego brytyjskiego DJ’a.

To ogromna przyjemność i zaszczyt powrócić do legendarnej wytwórni JOOF Recordings, która obchodzi w tym roku swoje 25 lecie. Tematyka EP-ki jest związana ze zmianami jakie mają miejsce w naszej obecnej rzeczywistości.

Ursarix

„If We Don’t End War, War Will End Us” – to bardzo smutny i emocjonalny numer, który powstawał dokładnie w momencie wybuchu wojny w Ukrainie. Sam tytuł jest cytatem przypisywanym H.G. Wellsowi, angielskiemu pisarzowi prac science-fiction.

W tym utworze chcieliśmy przekazać nasze emocje związane z tym bezprecedensowym wydarzeniem w historii Europy XXI wieku oraz dać wyraz solidarności z niewinnymi ofiarami tej nieuczciwej wojny. Żadna wojna nie przynosi nic dobrego, a my jako społeczeństwo powinniśmy pomagać ofiarom wojny oraz wywierać wpływ na polityków, aby ten konflikt zakończyć. Ten kawałek nie został stworzony z myślą o parkiecie – raczej do przyjemności słuchania.


Ursarix

Tytułowy utwór – „New World Order” – powstał kilka miesięcy później. To numer zdecydowanie do grania na parkietach tanecznych, bardzo atmosferyczny, nieco nostalgiczny, nawiązujący stylem do starszych numerów trance, ale z bardziej wyszukanym sound designem.


Ursarix

Ze strony obojga artystów możemy spodziewać się jeszcze wielu muzycznych wrażeń w 2023 roku. Obserwujcie ich profile, aby trzymać rękę na pulsie.


emuze.me

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?