vtss

She’s notoriously fast. Znamy ostatnią pozycję z Circulus Vitiosus EP od VTSS

VTSS 16 września wydała “Notoriously Fast”, a tym samym zaprezentowała światu całość “Circulus Vitiosus EP”, wydanej w Ninja Tune.

emuze.me

Od kilku miesięcy nasza redakcja bacznie obserwuje ruchy, jakie w stronę nowej EPki czyniła polska DJka i producentka VTSS. Obserwacje możemy z czystym sumieniem zakończyć (z nadzieją, że wkrótce będziemy mogli rozpocząć nowe), albowiem zgodnie z zapowiedzią w piątek 16 września swoją premierę miała składanka Circulus Vitiosus.

VTSS odsłoniła już wszystkie karty

Przed kilkoma miesiącami Polka w swoim poście na Instagramie ogłosiła swoją pierwszą (chociaż my dobrze wiemy, że właściwie drugą) wydaną nakładem Ninja Tune EPkę i w zasadzie od razu zdradziła wszystkie informacje. Już wtedy poznaliśmy tytuł składanki, datę premiery oraz tracklistę. Od tego czasu VTSS sukcesywnie publikowała kolejne utwory. Zaczęło się od “Make You Scream”. Niecały miesiąc później ukazało się “Incredibly Annoying”. Przed paroma tygodniami poznaliśmy z kolei Body Mind Hell”. W końcu nasza reprezentantka w rankingu DJ Mag Alternative Top 100 DJs uzupełniła weekendowe playlisty swoich fanów o “Notoriously Fast”.

Różnorodnie, ale spójnie

Można powiedzieć, że ostatnim trackiem Polka dołożyła kolejną cegiełkę do różnorodności całej EP. O ile w “Make You Scream” słyszymy “typowy” taneczny bit 4/4, w “Notoriously Fast” mamy do czynienia ze stricte trapową perkusją. Jednak wszystkie utwory, mimo że mogą różnić się od siebie, w charakterystycznym klimacie i eksperymentalności tworzą spójną całość. Nie można zapominać także o teledyskach, które również nagrane są w mroczny, niekonwencjonalny sposób.

VTSS w ostatnim czasie nie zawodzi. “Ciriculus Vitiosus” zapowiada się być równie udaną EP, co “Projections”. Do tego warto doliczyć 83. miejsce w DJ Mag Alternative Top 100 DJs oraz ostatni set w ramach Boiler Room. Poniżej zamieszczamy mały urywek…

…zaś poniżej pełen występ.

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?