vtss

VTSS wyda EPkę w kultowym labelu Ninja Tune. Jest już pierwszy singiel!

28 stycznia 2022 roku VTSS zaprezentuje swoją EPkę pt. “Projections”, wydaną nakładem Technicolour – części kultowego Ninja Tune.

PDC

Kariera VTSS nabiera coraz większego rozpędu. Niedawno pisaliśmy o uplasowaniu się w plebiscycie Alternative Top 100 DJs. To jednak tylko rankingi – o wartości polskiej (tak, to jest Polka) artystki świadczą przede wszystkim wciąż przybywające muzyczne dokonania. Pod koniec stycznia przyszłego roku ukaże się EPka pt. “Projections“, która zostanie wydana nakładem Technicolour. Jest to sublabel legendarnej wytwórni Ninja Tune, od 1990 roku dominującej muzykę downtempo i wszelakiej maści alternatywną elektronikę. Obecnie wydają w niej takie aliasy jak Bonobo, ODESZA czy Tycho.

Przedsmakiem wydawnictwa jest singiel, zatytułowany “Trust Me”. Słychać w nim to, o czym wspomina artystka w wywiadach, czyli poszerzanie horyzontów muzycznych. Ma to po części związek z przeprowadzką z Berlinu do Londynu.

emuze.me

Przeprowadzka do nowego miasta dała mi odwagę, by eksplorować terytoria, na które wcześniej ze swoją muzyką nie docierałam

Gdy kluby były zamknięte i nie było wiadomo, kiedy to się zmieni po raz pierwszy poczułam się wolna i mogłam robić to, co chcę. W Londynie znalazłam się w gronie przyjaciół, spoza bańki techno – ludzie są tu bardziej otwarci na różne gatunki. To było naprawdę inspirujące.”

VTSS dla Mixmag

Zachęcamy do przeczytania całego wywiadu, udzielonego jakiś czas temu dla magazynu Mixmag.

Poznaliśmy również tracklistę “Projections”. Wydawnictwo zawierać będzie sześć kompozycji.

PDC

VTSS “Projections” – tracklista

1. The need to avoid
2. Trust me
3. For your safety
4. Live laugh leave
5. Propaganda of success
6. Why we don’t deserve nice things

Nadchodzace wydanie będzie z pewnością kolejnym imponującym krokiem. VTSS już od jakiegoś czasu udowadnia, że lubi obracać się w zróżnicowanych brzmieniach, w swoich miksach przeplatając techno z muzyką breakbeat, electro czy nawet IDM. Ostatnio wydała także hardbassowy remix dla Danny’ego L Harle.

emuze.me

Total
3
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?