Za hajs miasta baluj. Młodzi Berlińczycy otrzymają bony na wizyty w klubach

W Berlinie wystartowała inicjatywa, która ułatwi dostęp do kultury młodym, mieszkającym w tym mieście i przysłuży się sektorowi kultury.

re2sh

Nasi zachodni sąsiedzi zrobili ukłon w kierunku młodych Berlińczyków, przekazując im pieniądze, które ci mogą wykorzystać między innymi na zabawę w klubach. Projekt Młodzieżowej Karty Kultury umożliwia odkrycie różnorodnej oferty kulturalnej Berlina, oferując darmowy wstęp do wielu obiektów na terenie miasta. Przedsięwzięcie niesie korzyści nie tylko dla młodych Berlińczyków. Jest to też przede wszystkim forma wsparcia klubów i innych instytucji kulturalnych biorących udział w projekcie.

50 euro na kluby, do kina czy teatru

Jungendkulturkarte to inicjatywa Departamentu Kultury i Europy Senatu i Kulturprojekte Berlin. Została zrealizowana dzięki współpracy z wieloma instytucjami kulturalnymi na terenie Berlina, które włączyły się w akcję. W ramach projektu, berlińczycy w wieku od 18 do 23 lat po odpowiednim zarejestrowaniu i potwierdzeniu adresu zamieszkania na terenie Berlina otrzymają kartę przedpłaconą. Kwotę 50 euro w okresie od 1 lutego do 30 kwietnia 2023 roku młodzi dorośli będą mogli wykorzystać na bilety wstępu do klubów, teatrów, kin czy muzeów. Na liście objętych programem znalazło się łącznie prawie 200 obiektów, a w tym 9 klubów, między innymi AVA Club czy Ritter Butzke. Główny cel to pomoc młodym w dostępie do kultury, a także wsparcie tego sektora.

re2sh

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?