kontakt

W dzielnicy sąsiadującej ze ścisłym centrum Sztokholmu – Östermalm – mieszkał i dorastał nieżyjący już Avicii. Właśnie tam powstanie miejsce poświęcone życiu i twórczości Tima Berglinga.

Informacja została upubliczniona przez jedną z największych szwedzkich gazet – Dagens Nyheter w tym artykule. Szerszej wypowiedzi udzieliła tam Andréa Hedin – osoba zarządzająca dzielnicą Östermalm. Możemy przeczytać tam, że trudno jest wybrać konkretne miejsce pod tę inwestycję. Gwarantuje jednak, że z całą pewnością finalna lokacja będzie odpowiednia. Nie wyobrażamy sobie, aby miejsce nie było godne osiągnięciom i pionierskiemu charakterowi działalności młodego Szweda. Przyczynił się on bowiem znacznie do popularyzacji muzyki elektronicznej nie tylko w samej Szwecji, ale na całym globie.

Jesteśmy zachwyceni (jako rodzice), że rada osiedla podjęła tę inicjatywę. To miejsce stworzy sposobność ku pamięci Tima i jego muzyki, która miała i nadal ma ogromne znaczenie dla wielu ludzi dookoła globu.

Klas Bergling (ojciec Tima)

Mimo że nie znamy dokładnej lokacji, ani daty otwarcia tegoż miejsca poświęconego szwedzkiemu producentowi to jesteśmy pewni, że przyciągnie ono rzesze fanów i uatrakcyjni turystyczną stronę Sztokholmu. Kiedy te szczegóły zostaną ujawnione, na pewno poinformujemy Was o tym.

kontakt