ghostproductions.pl

Trzeba uczciwie przyznać, że brakuje czasem określeń na to, jak bardzo David Guetta przysłużył się branży muzyki elektronicznej. Francuz działa na rynku od ponad 30 lat, co już samo w sobie robi ogromne wrażenie. Kiedy dodamy do tego ilość hitów zarówno radiowych, jak i klubowych, otrzymujemy postać naprawdę wyjątkową. Jego rola jest tym istotniejsza, że ludzie, którzy nie słuchają na co dzień takiej muzyki i tak go spokojnie kojarzą.

Można zadać sobie więc pytanie – ile tak naprawdę jest warta dyskografia Davida? Jak się okazuje, transakcja wytwórni Warner Music daje nam na to pytanie jasną odpowiedź.

Wielka gwiazda za wielkie pieniądze

Nie da się ukryć, że ostatni rok był dla branży bardzo trudny. Jak się jednak okazuje, wielkie firmy i gwiazdy chodzą trochę swoimi “droższymi ścieżkami”. Warner Music nabył prawa do katalogu nagrań Davida Guetty. Umowa zakłada, że wytwórnia przejmuje światowy katalog Guetty z ostatnich dwóch dekad i podpisuje nową umowę na przyszłe nagrania.

Oczywiście dokładna kwota transakcji nie została podana, ale między innymi Financial Times twierdzi, że suma zamknęła się w granicach 100 milionów dolarów. Biorąc pod uwagę to, jak wielką spuściznę zbudował Francuz, taka kwota wydaje się być jak najbardziej realna.

Jestem bardzo podekscytowany nową muzyką, nad którą pracuję, ale jeszcze bardziej podekscytowany, że zacząłem grać całą tę nową muzykę na żywo dla moich fanów, a oni to uwielbiają. To odpowiedni czas, aby odnowić moją twórczą współpracę z moim zaufanym zespołem w Warner Music.

Ta umowa dotyczy najlepszych ludzi wokół mnie, aby zapewnić, że mogę nadal wprowadzać innowacje dzięki ekscytującym nowym projektom, jednocześnie pracując nad moim obszernym katalogiem i kontynuując budowanie mojej kariery.

David Guetta

Warner Music także jest bardzo zadowolony z przebiegu negocjacji i już nie może się doczekać dalszej współpracy.

Rzadko zdarza się, aby artysta nie tylko definiował gatunek, ale także go przekształcał. David robił to od ponad dwóch dekad – rozpalając publiczność na całym świecie i wpływając na całe pokolenia talentów. Nadal ma niezwykły wpływ na ewolucję muzyki tanecznej, jednocześnie wprowadzając innowacje i współpracując z nowymi głosami w dynamiczny sposób. Mimo wszystkiego, co osiągnął do tej pory, jest jeszcze tyle wspaniałej muzyki, kreatywności i oryginalności. W Warner jesteśmy bardzo zadowoleni z rozszerzenia naszej współpracy z tą globalną ikoną.

Max Lousada – dyrektor generalny WM

Cóż, nam pozostaje pogratulować tak wielkiej transakcji i prawdopodobnie też sumy. Co tu dużo mówić, David sam sobie na to wszystko zapracował. Czekamy na więcej nowej muzyki!

ghostproductions.pl