ghostproductions.pl

Tak jest! Długo trzeba było czekać, ale na to wygląda, że się opłaciło. W ten weekend, po długiej (niemal rocznej) przerwie, na mapę Polski powracają elektroniczne festiwale. Fakt faktem, w lockdownie nie brakowało imprez w tak zwanym podziemiu – jednakże tym razem mowa o czymś, co konspiracji nie potrzebuje. W dniach 4-5 czerwca w stolicy odbędzie się bowiem Warsaw Erasmus Festival.

Nazwa tego eventu nie bierze się z przypadku – wszak za jej organizację, u boku Book Them All Agency, odpowiedzialne jest Erasmus Student Network. Można więc przyjąć, że głównym targetem będą właśnie studenci z zagranicznych wymian. Pozory jednak mylą – i jak pokazuje lineup wydarzenia, na aż dwudniowej imprezie powinni odnaleźć się przede wszystkim zagorzali fani tanecznej elektroniki.

Dla fanów mainstreamu i undergroundu

Na dwóch scenach wystąpi kilkunastu artystów reprezentujących zarówno bardziej komercyjne klimaty elektroniczne, jak i artyści reprezentujący scenę house i techno.

Największe ciosy będą mieć miejsce na scenie głównej, której headlinerami są polskie czołowe postaci EDMu – Skytech oraz DJ Kuba & Neitan. Oprócz nich wystąpią także między innymi Skytone i Thomas Cloud, a więc uznane marki rodzimej elektroniki. Skład domykają DJe znani z klubów poznańskich (Andy Mile) i warszawskich (Larry Lane oraz Alpha Beatz).

O ile na mainstage znajdziemy skład w stu procentach made in Poland, o tyle na scenie techno & house będzie zdecydowanie bardziej egzotycznie. Trzon składu stanowią bowiem reprezentanci Słowenii płci obydwu – Glia i Brtinzz, mający korzenie z Indii Shazze a także pochodząca z Turcji DJka o pseudonimie MERVH. Nie zabraknie oczywiście polskich ksywek – rodzimą kadrę stanowić będą Korenberg, Nathaniel Keefem, Mabu (wraz z MJ Sax) oraz Piur.

Nowe miejsce na mapie stolicy

Cała impreza będzie się odbywać w nowej miejscówce na mapie stolicy. Nazywa się ona Warszawa Główna i mieści się ona tam, gdzie niegdyś funkcjonował Harlem – jeden z ważniejszych dla warszawskiej hiphopowej subkultury klubów. Od zamknięcia minęło jednak ładnych parę lat, a 2021 rok ma stać przy ulicy Kolejowej pod znakiem klubowych (i nie tylko) brzmień. Miejscówka oficjalnie otwiera się w przyszły weekend, ale już w dniach 4-5 czerwca będzie mieć miejsce swoista prapremiera, właśnie w postaci Warsaw Erasmus Festival.

Więcej informacji na temat imprezy oraz biletów znajdziecie pod tym linkiem.

ghostproductions.pl