kontakt

Na początek tegorocznych wakacji w Warszawie otworzyło się naprawdę ciekawe miejsce. Mowa tutaj o klubie (a jakże) Warszawa Główna, w którym drzemał ogromny potencjał. Do tej pory udało zorganizować się tam wiele ciekawych imprez z udziałem topowych polskich DJów. Wrażenie robiła również zewnętrzna, zadaszona scena oraz ogólny klimat, jaki panował w tym miejscu. Niestety, projekt działający przy ul. Kolejowej pomimo dobrego i szybkiego startu z końcem sierpnia zakończy działalność.

Ścisz tą muzę, synu

Jak się okazuje – zakończenie działalności miejscówki spowodowane jest skarżącymi się na hałas okoliczni mieszkańcy. Do klubu z tego właśnie powodu wielokrotnie przyjeżdżała policja a sytuacja była na tyle napięta, że trafiła ona do sądu. Ostatecznie nie udało się dojść do porozumienia i z tego właśnie powodu z ostatnim tygodniem sierpnia pożegnamy otwarty w czerwcu klub.

Właściciele z końcem starego projektu zapowiadają jednak, iż da on początek czemuś nowemu, o czym zapewne dowiemy się wkrótce. Jednakże za nim do tego dojdzie, to już w najbliższą sobotę przy Kolejowej 8 będzie mieć miejsce “Ostatni Taniec”. Za deckami staną stali bywalcy, czyli duet Piur, a także NBSE, GRUUV ON oraz 4AM.

Niczym Jordan w Chicago Bulls kończymy sezon z podniesioną głową i z nutą nostalgii, że mimo przeciwności losu zrealizowaliśmy mnóstwo imprezowych planów.

Zapraszamy na pożegnanie projektu Warszawy Głównej, ale jednocześnie otwarcie nowego rozdziału…

– Warszawa Główna

“Przegraliśmy wojnę o hałas”

Piotr Kasprowicz – jedna z osób odpowiedzialnych za Warszawę Główną – postanowił na swoim Facebook’u skomentować całą sytuację. W poście nie brakowało rozgoryczenia całą sprawą – padła również konkretna liczba policyjnych interwencji.

Część z Was moich przyjaciół zna kulisy problemu, z jakim borykało się miejsce Warszawa Główna – właściwie każdego dnia bez względu na porę i po blisko 35 interwencjach szanownej policji oraz toczących się wielu rozmowach, mediacjach i sprawach w sądzie projekt z końcem lipca został pogrzebany, a każde kolejne próby realizowania wydarzeń to była ciągła walka o pare decybeli do góry. (Z tymi samymi problemami boryka się praktycznie każde większe miejsce w Warszawie i w każdym większym mieście)

Dla całego zespołu mimo wszystko było to mega doświadczenie i prawdopodobnie nigdy nie bylibyśmy w stanie mierzyć się z tyloma niespodziewanymi problemami na raz co dało ogromną siłę i wiedzę do realizacji przyszłych wydarzeń.

Warszawa Główna to kilka miesięcy ciężkiej pracy i bardzo dużo wspaniałych wydarzeń ze wspaniałymi artystami i promotorami, Warszawa Główna łączyła również pokolenia i środowiska co również było wspaniałym wyzwaniem.

DJ znany z duetu PIUR wyraził również – co by nie mówić – trafną opinię na temat tego, co myśli o osobach, którym przeszkadza życie nocne w centrum stolicy.

Z problemem hałasu walczę całe życie i prawdopodobnie do końca życia będę uważał, że jak ktoś potrzebuje ciszy i spokoju to niech skoczy do spa albo na mazury a nie wprowadza się do centrum najbardziej zaludnionego miasta w kraju, do mieszkania z pergaminu.

Z kolei naszą uwagę skupił jeden z akapitów, który pokazał co nieco brudnej strony polskiej branży klubowej.

Jedną z osób, która złożyła wniosek do sądu o hałas, jest DJ, osoba związana z muzyką elektroniczną, ale ostatnimi laty czas pokazuje, że dje i donoszenie wtedy kiedy im jest wygodnie to norma, mam też podejrzenie, że koledzy się znają 🙂

Pełną treść posta znajdziecie poniżej.

kontakt